Naši studenti

2017

Karim Tarakji v roce 2017 připravil projekt pro veřejný prostor s názvem Tajemství pro Piazzettu Národního divadla v Praze a účastnil se výstavy studentů a absolventů FUD *Scape v Cech Gallery v Minsku.

Gabriela Procházková v roce 2017 představila svoji práci na výstavě Spectaculare Art Show v The Chemistry Gallery v Praze a také na Festivalu světla v Lounech.

Animace Jakuba Korselta byla v roce 2017 opět vybrána pro sekci Exprmntl.cz v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

2016

Lucie Růžičková a Martin Krupa byli v roce 2016 vybráni pro mezinárodní sympozium s názvem Art Dialog – Meziprostor na Sýpce v Klenové, které vyvrcholilo výstavou tamtéž. Sympozium navázalo na tradici mezinárodních setkání pedagogů a studentů vysokých uměleckých škol na Klenové.

Gabriela Procházková v roce 2016 představila svoji světelnou a zvukovou instalaci In The Dark: Sound Perceptions ve Funkhausu v Berlíně. Dále se v tomto roce účastnila Lunchmeat Festivalu v Praze a prezentovala svůj projekt v NoD v Praze.

V roce 2016 se Jakub Korselt představil na výstavě Jiné vize CZ (2007-2015) v Galerii AMU v Praze. Výstava byla koncipovaná jako bilance dosavadní historie stejnojmenné soutěže Jiné vize CZ festivalu PAF v Olomouci. (tisková zpráva).
A práce Jakuba Korselta byla také opět vybrána pro sekci Exprmntl.cz v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

V roce 2016 byla práce Barbory Šimkové vybrána pro výstavní projekt Ze mě v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem. Tato výstava představila reflexi aktuální společenské situace několika autorů (tisková zpráva).

V roce 2016 představil Jakub Korselt svojí animaci Pioneer na London Short Film Festival 2016 v rámci sekce MicroMacro Film – A Cosmonaut’s Trip.

Videa naší absolventky Petry Sklenářové, která byla součástí její magisterské diplomové práce, byla vybrána pro Ohlasy MFDF Jihlava v Nova Cinema v Bruselu.

2015

V roce 2015 byla Michaela Hrabová vybrána mezi deset finalistů Ceny EXIT 2015,  7. ročníku celostátní soutěže pro studenty vysokých uměleckých škol ČR a SR (Artalk.cz).

Bára Šimková vystavovala v roce 2015 na výstavě XENOFILIA a byla též spoluautorkou konceptu této výstavy v Galerii NTK v Praze. Skupinová výstava Xenofilia zkoumala fenomén xenofobie v současné české a slovenské společnosti. (XENOFILIA na Radio Wave) V témže roce se Bára Šimková rovněž účastnila 5. Festivalu performance na téma HLAD v Praze. Barbora Šimková se také představila na PALS – Performance Art Links ve Stockholmu (http://www.palsfestival.se/).

Miroslav Hašek představil svoji samostatnou výstavu Dlouho jsem se sám sebe neptal a zapomněl jsem všechny odpovědi v Domě pánů z Kunštátu v Brně (tisková zpráva). A v roce 2015 byl také jedním z vystavujících na výstavě Tektonika paměti v Domě umění města Brna (tisková zpráva).

V roce 2015 byla práce Terezy Kurčíkové vybrána pro výstavní projekt Od podlahy v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem. Tato výstava se soustředila na fenomén kutilství (tisková zpráva, Artalk.cz).

Obraz elektronický, výstava aktuálních prací studentů Katedry elektronického obrazu Fakulty umění a designu UJEP (ve spolupráci se studenty Kurátorských studií) se v roce 2015 uskutečnila v Podniku (budova Orco) v Praze. Za ateliér Digitální média vystavovali Nela Ferenčíková, Michaela Hrabová, Matěj Kolařík, Jakub Korselt, Martin Krupa, Matěj Procházka) (tisková zpráva).

2014

V roce 2014 byl Jakub Korselt opět vybrán do sekce Fascinace v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, Michaela Hrabová byla vybrána pro Laboratorium v Galerii Půda v rámci festivalu.

Miroslav Hašek a Jan Hrubeš představili v roce 2014 svojí práci na výstavě Československo v Galerii Bunker v Nitrianské galérii (Artalk.cz). V tomto roce Miroslav Hašek dále vystavoval v rámci výstavy NULLA DIES SINE LINEA – Postkonceptuální přesahy v české kresbě v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem (Artalk.cz), na výstavě Proč si nejdeš hrát s bráchou? v Trafačce v Praze (Artalk.cz) a měl samostatnou výstavu Portrét umělce v Galerii Altán Klamovka v Praze (Artalk.cz).

2013

Martina Lišková, Miroslav Hašek a Libor Ptáčník byli vybráni na výstavu Hi5!, která byla realizována v Domě umění města Brna v únoru a březnu 2013. Tato výstava představila práce studentů studijních programů Výtvarná umění na českých uměleckých vysokých školách.
Výstava Hi5! uzavřela projekt, v jehož průběhu v prostorách Domu pánů z Kunštátu představilo díla svých studentů pět českých vysokých uměleckých škol. Tentokrát však aktuální tvorba dostala společný prostor v hlavních sálech Domu umění na Malinovského náměstí (Artalk.cz).

V roce 2013 se Martina Lišková a Jan Kacar se účastnily rozsáhlé výstavy Minimální trvanlivost v Galerii Emila v Ústí nad Labem. Výstavní projekt Minimální trvanlivost s podtitulem Kontext roku 2012 ve výtvarném umění se snažil připomenout rok 2012 v celé šíři různorodých uměleckých názorů (článek ke stažení, Artalk.cz).

Práce Jakuba Korselta a Martina Krupy byla v roce 2013 vybrána na Festival dokumentárních filmů v Jihlavě do sekce experimentálního filmu Fascinace a do Laboratoria v Galerii Půda.

V roce 2013 se stal Jakub Korselt jedním z deseti finalistů soutěže Jiné vize v rámci PAF-Přehlídky animovaného filmu v Olomouci.

2012

Začátkem roku 2012 se Adéla Marková, Miroslav Hašek a Libor Ptáčník účastnili výstavy studentů FUD s názvem Gym Lessons v Czech Center v New Yorku (článek ke stažení).

V roce 2012 prezentovala svůj projekt Nela Ferenčíková v pražské Galerii Velryba.

V roce 2012 prezentoval Miroslav Hašek svoji práci na dvou samostatných výstavách, a to v Galerii Jelení v Praze a v Meetfactory v Praze (Artalk.cz) a dále na VI. Zlínském salonu mladých ve Zlíně.

Barbora Šimková a Miroslav Hašek se představili v roce 2012 na výstavě Crash Test 2012 v Topičově salonu v Praze (článek ke stažení).

Práce Barbory Šimkové byla zařazena do ambiciózního projektu několika výstav studentů vybraných ze všech uměleckých škol v ČR, konkrétně pro výstavu Konec světa, která se uskutečnila na konci roku 2012 v Galerii G99 při Domě umění města Brna (tisková zpráva, Artalk.cz).

Na rozsáhlé fakultní výstavě Univerzita Předlice, která byla zahájena 21. 11. 2012 ve Veletržním paláci v Národní galerii v Praze, představili svůj projekt Miroslav Hašek a Libor Ptáčník (tisková zpráva, Artalk.cz, ČT24, Ústecký deník.cz).

2011

V roce 2011 se stal Miroslav Hašek laureátem Ceny EXIT 2011, laureátem 5. ročníku celostátní soutěže pro studenty vysokých uměleckých škol ČR (článek ke stažení, rozhovor na Artalk.cz).

V roce 2011 se Miroslav Hašek a Libor Ptáčník účastnili rozsáhlé výstavy studentů studijních programů a oborů fotografie realizovaných na českých a slovenských vysokých uměleckých školách s názvem Obraz, v kterém žijeme v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem a v GASK v Kutné Hoře (článek ke stažení, Artalk.cz).

V roce 2011 byla tvorba ateliéru Digitální média představena také na výstavě s názvem Domácí práce. Výstava se uskutečnila v Galerii Aula FaVU VUT v Brně v říjnu a listopadu 2011. K výstavě byl vydán katalog. Text katalogu napsala Zdenka Kolečková (text ke stažení).