Ceny Designbloku 2017

7

Přestože silný vítr předčasně ukončil 19. ročník Designbloku, ocenění nejvýraznějších tvůrců proběhlo provizorně v pražském Divadle Na zábradlí v neděli večer 29. 10. 2017.  Gratulujeme všem našim studentům, pedagogům i absolventům za všechna získaná ocenění a nepřehlédnutelnou prezentaci Fakulty umění a designu.

Cenu za Nejlepší prototyp designéra obdrželi absolventka a doktorand FUD Markéta DržmíškováPetr Hák za kolekci svítidel a rozkládacích stolů Torque.

Nový vedoucí ateliéru Sklo Marcel Mochal uspěl v kategorii Nejlepší kolekce bytových doplňků se značkou LLEV.

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem byl nominována v soutěži Ceny Designbloku 2017 mezi třemi nejlepšími v kategorii Nejlepší školní prezentace. Fakulta se letos prezentovala dvěma oddělenými stánky se studentskými pracemi ateliéru Design keramiky a výběrem prací ateliéru Produktový design a Design interiéru. Cenu si nakonec odnesl Ateliér Průmyslový design FMK UTB Zlín.

V kategorii Nejlepší prototyp designéra byl nominován absolvent ateliéru Produktový design Tomáš Rejmon se svými Závoďáky.

V rámci Designbloku proběhla také výstava a soutěž Diploma Selection, kde získali 3. místo porcelánoví Maskoti Heleny Patelisové, absolventky ateliéru Design keramiky FUD.

Do zvláštního výběru mladých talentů Erste Premier Talent Display si kurátoři Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek vybrali keramické Vázy PUNC Zuzany Viszusové, také studentky ateliéru Design keramiky FUD.