Litina 2019 / workshopy / přednášky

Ateliér Přírodní materiály Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Vás zve na přednášky v rámci workshopu Litina 2019:

úterý 3.12. 2019 od 18:00, aula č. 537

Vaughn Randall
vedoucí ateliéru Socha, State University of New York at Cortland

Concept and Process in Cast Iron Sculpture
Tradiční a inovativní postupy uplatňované v sochařské tvorbě v rámci jejího konceptuálního zázemí (přednáška proběhne v angličtině).

čtvrtek 5. 12. 2019 od 16:00, aula č. 537

Jaroslava Příhodová
ředitelka Dowd Gallery, State University of New York at Cortland

Edukativní přístupy v uměleckých oborech v USA
Seznameni s edukativnímy praktikami v uměleckych oborech v USA na příkladu spolupráce mezi FUD UJEP a SUNY Cortland (přednáška proběhne v češtině).

Přednášky jsou součástí workshopu odlévání litiny, který probíhá v ateliéru Přírodní materiály od 1. do 13. prosince 2019 pod vedením Vaughna Randalla.

kontakt:  Robert Vlasák  (vlasakr@yahoo.com), Jan Krtička (yankrticka@gmail.com)
adresa:  Fakulta umění a designu, Pasteurova 9, 400 96

Akce probíhají v rámci projektu Experimentální pracoviště – umělecká litina, který byl podpořen Nadací ČEZ a UJEP.