Billboart Gallery a Galerie Rampa: nové výstavy

Galerie Rampa – Judita Levitnerová: Adheze
Judita Levitnerová (1994) vystudovala obor počítačové grafiky na Sš
a Voš aplikované kybernetiky, s. r. o. v Hradci Králové, odkud také pochází. Dále studovala v Ateliéru malby I. u prof. Daniela Balabána na Fakultě umění OU v Ostravě a nyní pokračuje v magisterském studiu na FaVU VUT v Brně. V roce 2017 také absolvovala stáž u prof. Wojciecha Zubaly na akademii ve Varšavě. Kromě malby se věnuje i dalším uměleckým činnostem, vytváří audiovizuální instalace a svými projekcemi doprovází hudební projekty. V Ostravě se aktivně zapojovala do kulturního dění a projektů vzniklých na fakultě – např. uskupení Prach a Pot.

Billboart Gallery: Marie Urbánková, Matouš Vyhnánek: Já na bráchu, brácha na mě

Marie Urbánková (1995) je česká ilustrátorka a režisérka. Je absolventkou bakalářského studia na pražské UMPRUM, kde v současné době pokračuje na magisterském oboru v atelieru Jakuba Zicha. I když je jejím hlavním oborem animovaný film, hojně se věnuje ilustracím dětských knih v dlouhodobé spolupráci s časopisem RAKETA.
Matouš Vyhnánek (1988) je absolvent ateliéru Filmové a televizní grafiky na pražské UMPRUM v atelieru Jakuba Zicha. Ve své tvorbě se věnuje především animaci, komiksu a grafitti. Se svým bratrem Ondřejem Vyhnánkem vydali autorský komiks „Král Všech.“

B1 Poster