Čelem k umění / #3 Marcel Kraus

Ve středu 20. 10. 2021 od 16.30 uvede Marcel Kraus, odborník na kreativní průmysl, třetí přednášku cyklu Čelem k umění v zimním semestru 2021/22.

Přednáška bude streamována na tomto odkazu.

OSN vyhlásilo rok 2021 Mezinárodním rokem kreativní ekonomiky pro udržitelný rozvoj. Význam tzv. KKO se zviditelnil i během pandemie COVID19, kdy máme vzácnou příležitost si uvědomit roli umění, digitalizace a kreativity. KKO tak představují klíčovou součást řešení v post pandemickém procesu uzdravování planety, ekonomiky a společnosti. Nezanedbatelnou úlohu v této oblasti hrají společenské, humanitní a umělecké vědy.

Marcel Kraus je odborníkem v oblasti kulturních a kreativních průmyslů. Je manažerem projektu Hyb4City Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská, kde odpovídá za koordinaci týmu a strategický rozvoj programu v oblasti inovačního ekosystému a transferu Univerzity Karlovy.

Čelem k umění je přednáškovým cyklem Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně konajícím se každou středu od 16:30. Přednášky jsou streamovány prostřednictvím YouTube kanálu Čelem k umění.

Kurátor přednáškového cyklu je prof. Mgr. Michal Koleček, Ph.D.
Autorkou grafického zpracování a ilustrací je Marcela Kuntová, studentka ateliéru Vizuální design.

FUD.UJEP.CZ
Facebook I @Fakulta umění a designu UJEP