Czech design week / přihlášky

7. do 10. září 2023
Výstavní síň Mánes

Zveřejňujeme možnost přihlásit se na festival Czech Design Week, který nedávno spustil přihlášky na jubilejní X. ročník, jenž proběhne od 7. do 10. září ve Výstavní síni Mánes. Festival díky spolupráci s módní přehlídkou We’re Next bude probíhat i v druhé výstavní lokalitě, a to v Technologickém centru UMPRUM.

Přihlášky, které jsou otevřené pro samostatné designéry i školní ateliéry, je možné zasílat do 15. června, a to přes formulář zde: prihlaska.czechdesignweek.com , nebo na email: prihlasky@czechdesignweek.com.

Nezávislá přehlídka klade důraz především na objevování nových talentovaných designérů a umělců z řad studentů a čerstvých absolventů. Speciálně pro ně festival letos spustil nový projekt New Generation, do kterého mohou v rámci přihlášek hlásit svou tvorbu do 30. dubna. Výstupem projektu budou speciální kurátorsky selektované instalace jak ve Výstavní síni Mánes, tak v Technologickém centru UMPRUM, které představí výběr nastupující generace designérů a umělců.