Iluze designu – studentské práce z vysokých uměleckých škol

8

Dům umění Ústí nad Labem a Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem si Vás dovolují pozvat na vernisáž výstavy Iluze designu – studentské práce z vysokých uměleckých škol ve středu 14. února 2018 od 18 hodin.

Úvodní slovo pronesou kurátorky výstavy Adéla Machová & Dana Zikmundová.

V 16 hodin proběhne komentovaná prohlídka s kurátorkami výstavy.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Iluze designu – studentské práce z vysokých uměleckých škol
15/2 – 17/3 2018

Základním impulzem k výstavě Iluze designu byla jednoduchá otázka: Kde končí volné a kde začíná užité umění? Otázka, na niž velmi často hledají odpověď i samotní tvůrci. Oslovili jsme proto nejmladší generaci českých designérů, studenty ateliérů designu na českých vysokých školách s uměleckými programy, abychom z jejich tvorby následně vybrali ta díla, která stojí na oné pomyslné hranici mezi funkčním designem a volným uměním. Díla příliš osobitá na průmyslovou produkci, a přesto s určitou designovou vizí. Přihlásilo se více než pět desítek studentů ze šesti vysokých škol z celé České republiky. Výsledný výběr představuje průřez přístupy, postupy, formami i využívanými materiály. Výstava dává divákům možnost vytvořit si vlastní představu o současném art designu.

Vystavující:
Pavlína Adášková, Ilona Dragoeva, Barbora Dvořáková, Zdeňka Fusková, Jan Grabowski, Kristýna Horáčková, Daniel Kinský, Kateřina Kobrlová, Tomáš Krejčí, Kateřina Kučerová, Jakub Neufuss, Kateřina Rydlová, Nikol Rýdlová, David Sivý, Jitka Ticháčková, Krištof Vitner, Ivana Zuskinová & Lenka Mlynarčíková & Matúš Opálka

Kurátorky: Adéla Machová & Dana Zikmundová

fb událost