Načesat hřebeny / ateliér Performance vystavuje v Galerii U Mistra s palmou

Načesat hřebeny 
Ateliér Performance Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem
Galerie U Mistra s Palmou v Náchodě
14. 5 – 2. 7. 2020

Ateliér Performance pod vedením Jiřího Kovandy se dlouhodobě zaměřuje na samostatný proces tvorby umělecké scény. Každý člověk přistupuje ke své práci jinak a důležitý je pro nás nejen samotný proces tvroby uměleckého artefaktu, ale v neposlední řadě i způsob jeho prezentace. Ten záleží na dané situaci a prostoru, ve kterém se nacházíme. Pozorováním bereme inspiraci a využíváme specifické prvky z konkrétního místa či situace pro obohacení instalace.

Pro výstavu v náchodské Galerii U Mistra s palmou s názvem “Načesat hřebeny” byl rozhodující zdroj inspirace překrásná zahrada za galerií, kterou obývají hedvábničky nebo pod jiným názvem též slepičky Silkie Bantam. Výstava je tedy instalována v zorném poli těchto slepiček a je určena především pro ně, z důvodu nemožnosti sdružování lidí ve velkém počtu v současném období karantény.

Předmětem výstavy je vše, co se vejde do krabičky od sirek, kde každý člen ateliéru pojal zadání podle svého vkusu a stylu autorské tvorby.

Vernisáž zahájíme ve čtvrtek 14. května společně s hedvábničkami v prostoru galerie a po zbytek doby si lze instalaci prohlédnout oknem z ulice do galerie.

FACEBOOK EVENT

Performance / Náchod