Pro knihy, pro sbírku, pro radost | ex libris

Martina Shořovská a Martin Raudenský byli oceněni na XVI. Trienále českého ex libris.

Pro knihy, pro sbírku, pro radost
XVI. Trienále českého ex libris 2020
Přehlídka současné tvorby 2018–2020

Výstava probíhá v historické budově Národního muzea od 14. 7. do 3. 10. 2021.
Virtuální podobu výstavy lze shlédnout na tomto odkazu.

Na výstavě jsou zastoupeni studentky, studenti a pedagog Fakulty umění a designu UJEP:

Martina Shořovská, která získala Cenu Spolku sběratelů a přátel exlibris.

Martina Shořovská

Cena Spolku sběratelů a přátel exlibris

Dále na výstavě participovali Filip Lang a Hanna Palamarchuk.

Martin Raudenský získal Cenu XVI. Trienále českého ex libris 2020.

Martin Raudenský

Cena XVI. Trienále českého ex libris 2020

Soubor ex libris, kterým jsem Trienále obeslali, vznikl v rámci semináře Grafické techniky, v období on-line výuky a následně byl vytištěn v dílnách FUD panem Jaromírem Limrem.

Ex libris neboli knižní značka se řadí k tradičnímu uměleckému oboru, který prošel zajímavým historickým vývojem, než se z něj stala samostatná sběratelská oblast, jak jej vnímáme v dnešní době. Současné ex libris spojované s knižní kulturou i žánrem volné grafiky se přetvořilo ve specifickou výtvarnou disciplínu, které se věnují význační umělci. Celostátní přehlídka Trienále českého ex libris nabízí již po šestnácté možnost zhodnotit vývoj knižní značky, proměny uměleckých tendencí, ikonografické trendy a současné postupy v oblasti grafických technik za poslední tříleté období, tentokrát však netradičně i ve virtuálním prostředí.

Odkaz na oceněné práce v rámci Celostátní přehlídky Trienále českého ex libris naleznete zde.
Odkaz na událost Pro knihy, pro sbírku, pro radost naleznete zde.
Podrobnější informace o výstavě naleznete na tomto odkazu.