Výstava skupiny Krůtí směs R. I. P.

1

Členové skupiny Krůti směs R. I. P. jsou studenti Jiřího Kovandy na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, Robin Seidl, Josef Schorm a Ivana Zochová vás zvou na svou výstavu v Galerii Ahoj, Nazdar, Čau! v Liberci, která potrvá až do 23. 11. 2018.

„Instalace pro galerii Ahoj Nazdar Čau parafrázuje identitu místa a hraje si se symboly, jež nám jako zástupci reprezentují město Liberec. Vliv globalizace a role lokálního bohatství se nám pod rukama proměnila v glokální marš. Rozpuštění specifických symbolů zpodobňováním a jejich nahrazení zástupci z různých koutů světa utvořilo výjev, který mimo oblast Liberce působí jako dadaistická koláž. Výjevy místní krajiny jsme zaměňováním jejích jednotlivostí ve vztahu k celku rozpustili do vzdáleně podobných ikon, které se šíří internetem a které mají vizuálně připomínat lokální zástupce, jež jsou v obecném povědomí lidí. Tento popis se tak vztahuje k úvodní fotce, která má jako pozvánka (která nechce dráždit patrioty Liberce, byť je toho schopna) nastínit směřování instalace, která v reálné podobě pracuje se všemi dostupnými materiály a produkty na vytvoření ikonických výjevů spjatých s krajem, do kterého přicházíme.“

TZ: Krůtí směs R. I. P.