Moderovaná diskuze na téma Umění vs. Design

9

Kurátorka Dana Zikmundová v rozhovoru s teoretičkou Pavlou Pauknerovou a designérem Antonínem Tomáškem, kteří se pokusí nalézt tenkou hranici dělící umění od designu.

Pavla Pauknerová
Je doktorandkou na VŠUP v Praze, ve své dizertační práci se zabývá tématem zobrazování dat, informací a vědění. Na téže škole také přednáší o grafickém designu a experimentálních polohách současné designérské praxe. Souběžně působí v pražské pobočce aukční síně Sotheby’s.

Antonín Tomášek
Vedle vedení ateliéru Design keramiky na Fakultě umění a designu UJEPv Ústí nad Labem, má český designér Antonín Tomášek v centru Prahy svoji dílnu. Užívá si obyčejný a praktický život předmětů, které jsou ke každodennímu užívání. Obdivuje koncept přesahující formální přístup, vůli a nasazení, které za realizací stojí.

fb událost