Galerie Činoherní studio / Tadeáš Kotrba

Činoherní studio letos uvede pět nových her. Každá premiéra bude spojena s vernisáží jedné z výstav. Druhou letošní premiérou bude zpracování románu Hermanna Hesseho Stepní vlk v pátek 11. října, která bude doplněna výstavou obrazů Tadeáše Kotrby (*1986), malíře a absolventa AVU v Praze. Výstava nese prozaický název Tadeáš Kotrba – Činoherní studio.

Výstava reflektuje dva pohledy malíře Tadeáše Kotrby, který se ve své tvorbě zaměřuje na reálná a snad i ve světě nalezitelná místa. Jeho předností je schopnost zachytit na obraze genia loci daného místa, které se až niterně dotkne diváka. Druhým pohledem umělec otevírá skulinu do svého vnitřního světa plného subjektivních prožitků a vzpomínek, jež nám svým nezaměnitelným rukopisem naznačuje. Zároveň také nechává divákovi prostor pro jeho vlastní interpretaci předkládaného tématu, aby si v něm každý mohl najít to co je mu nejbližší. Tím se jeho tvorba odráží i v díle Hermanna Hesseho.
Kotrbova plátna jsou jakousi formou deníku, kterým si zaznamenává prožité a nabízí nám tak možnost nahlédnout pod povrch umělcova prožitku z okolního světa, stejně tak, jako to udělal Hesse sepsáním Stepního vlka, jež je jakousi psychoanalýzou jeho doby.

Tadeáš Kotrba (*1986)
Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu Uherské Hradiště. Dále absolvoval pražskou AVU a to v roce 2010, kde studoval u prof. Lindovského a prof. Rittsteina. Byl na studijním pobytu v ateliéru malby na The University of the Arts v Londýně (Central Saints Martins College of Art and Design).

Výstava je součástí celoročního výstavního konceptu navazujícího na premiéry Činoherního studia s podtitulem – nerovnost.

vernisáž: 11.10.2019 v 18:00
trvání výstavy: 12.10. – 12.11.2019
kurátorský tým: Viktorie Chomaničová, Ondřej Mrázek, Jan Nový

POZVÁNKA

LETÁK