Maryam Mohammadi – V mých očích

Výstava v Galerii 2 Domu umění Ústí nad Labem.

Vernisáž ve středu 15. února 2017 v 18 hodin.
Výstava trvá do 1. 4. 2017.
Kurátorka: Adéla Machová

Maryam Mohammadi se věnuje dokumentární a inscenované fotografii již od svých studií na Teheránské univerzitě umění a svá díla prezentuje nejen v Íránu, ale i po celé Evropě. Od roku 2009 žije a pracuje v rakouském Grazu. Maryam Mohammadi studuje od roku 2010 doktorský obor Vizuální komunikace na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a tato výstava v Domě umění Ústí nad Labem je součástí jejího disertačního projektu.

Ve své tvorbě se Maryam Mohammadi zaměřuje na to, jak společenské klima, náboženství a politické poměry ovlivňují ženu na lokální i globální úrovni. Zajímá ji také, jak tyto podmínky určují život a identitu ženy. Příležitostně využívá vlastního portrétu jako objektu pro ilustrace procesu socializace žen v různých společenských systémech.

→ tisková zpráva
→ web