Dream Team
Virtuální výstava v prostoru Armaturka
zahájení: 29. 4. 2020

Virtuální výstava absolventů a absolventek Fakulty umění a designu
Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Martina Kleinová, Miroslav Nachlinger
Absolventi ateliérů Produktový design a Design interiéru

https://studiorevir.cz/

Knihovna Šumava

Martina Kleinová a Miroslav Nachlinger
2017
dýha dub – transparentní olej, dýha jasan – transparentní olej, grafitový olej, ocel + barva komaxit

Kolekce knihoven Šumava je variabilním policovým systémem s nesčetným množstvím kombinací. Základními prvky jsou dýhované police a kovové podpěry různých šířek. Důmyslný spoj s množstvím kombinací je schován v síle materiálu police. Svou nahodilou formou knihovna představuje imaginární přenesení přírody do interiéru. A to díky hravé iluzi vnímání odkazující k náhodnému růstu kmenů v lesní krajině.

foto: Johana Němečková

Větvení

Martina Kleinová
2014
porcelánový servis

Servis Větvení je inspirován růstem stromů. Hlavním prvkem jsou úchytky připomínající větve navržené tak, aby přesně pasovaly do rukou a poskytovaly ergonomický komfort. Proporce rozvětvených úchytek jsou na konvici, hrnku i pokličce stejné, liší se jen jejich měřítko. Set se skládá z konvice a šálků.

foto: Johana Němečková

Planety

Martina Kleinová
2015
kolekce zrcadel

Kolekce zrcadel „Planety“ převádí princip nebeské mechaniky do hmatatelné podoby. Na návrhu zrcadel je unikátní začlenění malého kosmetického zrcátka do velké zrcadlové plochy. Vše je navrženo v čistém a jednoduchém designu. Kolekce se skládá ze čtyř typů zrcadel – opěrného, nástěnného, stolního a přenosného zrcátka.