ateliér

ateliér Digitální média/Studio of Digital Media
Fakulta umění a designu/Faculty of Art and Design
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem/J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

Pokud budete mít zájem o konzultaci v našem ateliéru, napište nám. Pokud vás zajímají úspěchy našich studentů, zde najdete stručný výběr.

 fb

Máme za sebou promoci roku 2019, kterou si můžeme připomenout společnou fotografií (i s rodinami diplomantů).  Gratulujeme a přejeme hodně zdaru!

 

Oslava úspěšně obhájených diplomek 2019, spojená s konzultacemi klauzur, se uskutečnila na plavbě lodi na trase Ústí-Litoměřice. Dále jsme pak z Litoměřic putovali na Radobýl a cestu ukončili ve vinařství v Žalhosticích.

 

Diplomové a bakalářské práce našich studentek a studentů můžete shlédnout v rámci výstavy DIPLOMKY 19. Diplomové práce Šárky Cvejnové, Gábiny Kronďákové, Martina Krupy, Lucie Růžičkové a Marie Scheerbaumové najdete v Galerii Emila Filly a bakalářskou práci Kláry Kelovské v budově FUD, místnost č. 407.

Více obrázků našich diplomantů a jejich prací:

 

Digitální média opět v terénu, tentokráte další místa našeho příhraničí: Přestanov-Dubí-Cínovec-Komáří vížka, březen 2019


 

Digitální média jsou k vidění na sedmém ročníku site-specific přehlídky mladého umění POKOJE VII – prezentaci ateliérů uměleckých škol z celé České republiky v paláci v Hybernské ulici v Praze, v termínu 9. 11.–18. 11. 2018. Tento ročník zastřešuje téma Ozvěna. www.prehlidkapokoje.cz
Více fotografií a informací

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA06

 

Rozsáhlý výstavní projekt k 25. výročí založení FUD Mo(nu)mentální topografie představuje také studenty, absolventy a pedagogy našeho ateliéru. V rámci jednotlivých výstav se můžete setkat díly všech těchto umělkyň a umělců: Alexandra Naušová & Simona Patelisová, Marie Scheerbaumová, Klára Míčková, Miroslav Hašek, Radek Jandera a Michaela Thelenová. Ústí nad Labem, 24. 10.–6. 12. 2018. Více informací naleznete zde.

logo-monumentalni-topografie

 

Mo(nu)mentální topografie, Topografie budoucnosti – Design a umění na cestě, Muzeum města Ústí nad Labem, Projekt Alexandry Naušové a Simony Patelisové

monument-01 monument-02

 

Mo(nu)mentální topografie, Topografie naděje – Crystallized, Dům umění Ústí nad Labem, Procesuální instalace De-formace Alexandry Naušové a Simony Patelisové

topografie-nadeje-04 topografie-nadeje-05topografie-nadeje-03 topografie-nadeje-02
topografie-nadeje-06 topografie-nadeje-07
(foto Petr Kubáč, Lucie Hyšková a archiv ateliéru Digitální média)

 

Mo(nu)mentální topografie, Topografie naděje – Crystallized, Dům umění Ústí nad Labem, Záznam performance Sladké mámení Marie Scheerbaumové

Odcizení podle slovníku

Křest katalogu k výstavě Odcizení podle slovníku, která proběhla na jaře roku 2018 v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem, proběhne v pondělí 10. 6. 2019 v 18 hodin v knihkupectví Artmap ve Vojtěšské ulici 18 v Praze. Jedním z vystavujících byl také Martin Krupa, student Digitálních médií.

Grand Opening Invalidovny

Grand Opening Invalidovny v pražském Karlíně se uskuteční 7. 5. 2019 od 14 hodin. Kurátorsky se na tomto projektu podílí také Diana Kněžínková, studentka Kurátorských studií, která spolupracuje s naším ateliérem Digitálních médií. A z našich studentů zde bude k vidění práce Anny Roubalové (video instalace Panel) a práce Alexandry Naušové (v rámci společného projektu se studenty ateliéru Fotografie).
Tisková zpráva

Rodinka

rodinka
Radek Jandera má výstavu Rodinka v Galerii Docendo Disco na Filozofické fakultě UJEP v Ústí nad Labem (budova B, 2. patro), vernisáž v úterý 4. 12. 2018 v 16 hodin.

Sudetská reneta

sudetska-reneta
Michaela Thelenová vystavuje v galerii Hunt Kastner v Praze, kde má svoji samostatnou výstavu Sudetská reneta, 8. 12. 2018–26. 1. 2019, vernisáž v pátek 7. 12. 2018 v 18 hodin. huntkastner.com

Sonda 1- Příběh slovenského (post)konceptuálního umění

sonda1-pozvanka-nahled
Michaela Thelenová na výstavě Sonda 1 – Příběh slovenského (post)konceptuálního umění v Galerii hlavního města Prahy, 12. 12. 2018–24. 3. 2019, vernisáž v úterý 11. 12. 2018 v 18 hodin.

archiv aktualit #