Chceme podporovat tvůrčí a komplexní myšlení studentů. Budeme se ptát po smyslu zažitých stereotypů – hledat a redefinovat dílčí složky grafického designu. Designér je v našem vnímání typ člověka, který umí formulovat své myšlenky, obhájit si je a dokáže samostatně a zodpovědně pracovat. Naší pozici chápeme méně autoritativní, než je zvykem v ateliérech mistrovského typu. Tvoříme kreativní prostředí (hub), kde se stírají role vedoucího a studenta. Jsme si rovni a za své jednání a výsledky také zodpovídáme. Ano, jsme to my, kdo vybírá úkoly a určuje tempo semestru. V tom jsou role dané. Z hlediska hodnocení a zpětné vazby je však důležitá diskuze – rozmanitost názorů je přípravou na reálnou praxi designéra. Schopnost obhajoby své práce a akceptování kritiky je důležité. Umět prokličkovat připomínkami a najít si svou cestu k cíli je to, co chceme předat. V rámci semestrální práce zveme externí odborníky a designéry. Jejich výběr souvisí s tématem semestru a pomáhá tak prohloubení znalostí studenta.Do vedení přinášíme naši mnohaletou praxi v oboru a nasbírané zkušeností, o které se rádi podělíme. Naše kontakty dále využíváme, abychom udrželi vazbu studentů s oborovou praxí. Těšíme se na vás!
Studentka Michaela Zdeňková a absolventka Ina Dubava z ateliéru Grafický design 1 zaujaly na soutěži Best in Design 2025, která se vyhlašovala v rámci festivalu Zlin Design Week 2025.
Srdečně zveme na výstavu Bakalářky a diplomky FUD 2025, jejíž podtitul zní Když je konec začátkem. Výstava bude zahájena 21. 5. 2025 v prostorách Fakulty umění a designu a Domu umění Ústí nad Labem.
Děkanka Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa odborný/á asistent/ka nebo docent/ka na Katedře dějin a teorie umění pro výuku předmětů v oblasti Teorie a dějiny grafického designu (úvazek 0,5).