Interaktivní média

Ateliér

V ateliéru Interaktivní média je  každý student jedinečným článkem, který s pedagogy vytváří fungující sestavu. Dbáme na individuální rozvoj a osobitý přístup k mnoha směrům umění. Činnost ateliéru pokrývají výtvarná odvětví, která začínají v poctivém dílenském řemesle, a přes  elektronické kutilství a programování se dostáváme ke zpracování světla, zvuku a pohybu. Interaktivitu chápeme jako neomezené pole vztahů. Řešíme drobné nuance v lokálním prostředí, ale i globální celosvětová témata. Umělý a fikční svět internetu je nám blízký stejně, jako ten reálný a přirozený. Statický obraz uvádíme do pohybu ve videu a animaci, vizualitu přeměňujeme v imaginaci v instalacích a objektech. Máme senzory na aktuální témata umění i na pohyb mezi mantinely médií.

Kontakt

doc. Mgr. A. Pavel Kopřiva Ph.D.
vedoucí ateliéru
kopriva.pavel@gmail.com
http://www.pavelkopriva.name/index.htm
MgA. Jan Prošek Ph.D.
odborný asistent
janprosek@seznam.cz
http://janprosek.cz

Přijímací řízení

Informace k přijímacímu řízení

E-přihláška

E-přihláška

 

Novinky

Vizitka Pavla Kopřivy na Vltavě

8. 2. 2024

Vizitka Českého rozhlasu Vltava, která představuje Pavla Kopřivu, vedoucího ateliéru Interaktivní média naší fakulty. Hned na začátku se moderátor lehce zamotá do toho, co je vlastně Fakulta umění a designu. Tedy, pojďme si to vyjasnit. Více v rozhovoru.

Zimní sklizeň 2024

7. 2. 2024

Ohlédněte se za výstavou klauzurních prací Zimní sklizeň 2024, která se uskutečnila od 15. do 17. 2 2024 v budově Fakulty umění a designu skrze fotoreport.

FUD na přehlídce pokoje 2023

9. 11. 2023

Na letošní přehlídce mladého umění Pokoje 2023, která bude zahájena vernisáží 10. 11. v 18.00, se představí hned šest našich ateliérů.

FASTFUD #16 / AUDIOVIZUÁLNÍ UMĚNÍ NA FUD

7. 11. 2023

Zajímá vás, kam až sahají audiovizuální média? Tak dejte play, protože tímto dílem podcastu se přenesete do světa současné umělecké tvorby, která je spojena s vývojem digitálního, virtuálního i audiovizuálního umění.

Galerie