Přírodní materiály

Ateliér

Pomocí dialogu a spolupráce tříbíme ideje a formulujeme témata, kterými se jako umělci chceme zabývat. Zaměření ateliéru nám otevírá široké možnosti a jsme ochotni zkoušet všechno, co nám přijde zajímavé a vede k přesvědčivému výsledku. Ateliér Přírodní materiály je místem, kde se společně dostáváme k podstatě materiálů a technologií, abychom je v jejich základu pochopili a mohli je dále kreativně utvářet. Zabýváme se tvůrčím procesem a sledujeme jakým směrem nás koncept, technologie nebo materiály vedou. To, co nám vzniká pod rukama je různorodé a výsledkem naší práce může být objekt, socha, interaktivní instalace nebo experimentální design. Ceníme si i vlastní fyzické zkušenosti při tvorbě díla a učíme se skrze ni. Podstatné se pro nás stává prostředí, ve kterém realizace vznikají, stejně jako místo pro nějž je dílo navrženo. Vypořádáváme se s technologiemi a materiály, snažíme se hledat správné proporce a vztahy, a to nejen fyzické, ale i významové.

Kontakt

doc. MgA. Robert Vlasák
vedoucí ateliéru
robert.vlasak@ujep.cz
https://www.artlist.cz/robert-vlasak-2674/
Mgr. MgA. Jan Krtička Ph.D.
vedoucí ateliéru
yankrticka@gmail.com
http://www.jankrticka.com

Přijímací řízení

Informace k přijímacímu řízení

E-přihláška

E-přihláška

 

Novinky

Zimní sklizeň 2024

7. 2. 2024

Ohlédněte se za výstavou klauzurních prací Zimní sklizeň 2024, která se uskutečnila od 15. do 17. 2 2024 v budově Fakulty umění a designu skrze fotoreport.

FUD na přehlídce pokoje 2023

9. 11. 2023

Na letošní přehlídce mladého umění Pokoje 2023, která bude zahájena vernisáží 10. 11. v 18.00, se představí hned šest našich ateliérů.

FASTFUD #15 / DESIGNBLOK 23

3. 10. 2023

Pro nadcházející podzimní sezónu našeho podcastu ze světa FUD vám aktuálně nabízíme audio pozvánku na čtyři výstavní zastavení, kterými se prezentujeme v Národní galerii v Praze v rámci festivalu Designblok. 

Galerie