Sklo

Ateliér

Jsme ateliér, který nabízí optimální zázemí a zkušenosti pro studium skla a jeho podob ve formě produktu, objektu, instalace nebo digitálního projektu. Podporujeme odvahu a společně se studenty kráčíme cestou experimentu, sdílení, autenticity a inovace. Jsme kolektiv, který staví na tradicích a vlastní vizi.

Design i umění jsou v našem ateliéru spojené nádoby a tato oborová rovnováha nabízí vzdělání postavené na širokém spektru semestrálních i krátkodobých úkolů. Student se dostane k reálným projektům, naučí se odpovídajícím způsobem komunikovat a prezentovat svoje řešení. Rozvoj klasických výtvarných technik a digitálního navrhování je standardem ateliérové výuky. Naše hlavní témata konzultací jsou – cíl, tvar, proporce, materiál, idea, instalace, umění, design a kvalitní chytré řešení.

Svým studentům otevíráme dveře do galerií a malých i velkých firem. Podporujeme týmovou i meziateliérovou spolupráci. Absolvent ateliéru je osobnost s pokorou a je schopen adaptace na potřeby zaměstnavatele nebo s odvahou vstoupit na trh s uměním, nejen se specializací na sklo.

Fastfud Podcast / Marcel Mochal & Štěpán Smetana

Kontakt

MgA. Marcel Mochal
vedoucí ateliéru
marcel.mochal@ujep.cz
http://llev.cz
MgA. Stanislav Holý
odborný asistent
stanislav.holy@ujep.cz

Přijímací řízení

Informace k přijímacímu řízení

E-přihláška

E-přihláška

 

Novinky

EDIDA 2024 – CENA ZA UDRŽITELNÝ DESIGN PRO LLEV

21. 3. 2024

Designéři Eva a Marcel Mochalovi alias LLEV získali cenu EDIDA 2024 – ELLE DECORATION INTERNATIONAL DESIGN AWARD za kolekci lamp Symbioosa pro Lasvit a zvítězili v kategorii udržitelný design roku. Jejich stínidla foukají skláři do forem z mycelia a dřevěných pilin, což jim dodává unikátní povrch a nabízí inovativní variantu ke standardní výrobě. 

Zimní sklizeň 2024

7. 2. 2024

Ohlédněte se za výstavou klauzurních prací Zimní sklizeň 2024, která se uskutečnila od 15. do 17. 2 2024 v budově Fakulty umění a designu skrze fotoreport.

Galerie