Kolik profilů máš, tolikrát jsi člověkem /The More Profiles You Have, The More of a Person You Are

e-book
Kolik profilů máš, tolikrát jsi člověkem
/ The More Profiles You Have, The More of a Person You Are

Linda Sudová, Alžběta Svobodová, eds.

Katalog vznikl při příležitosti studentské výstavy s názvem Kolik profilů máš, tolikrát jsi člověkem, která se uskutečnila v roce 2021 v Domě umění na Masarykově ulici1 v Ústí nad Labem. Výstavu zaměřenou na téma variability virtuální identity jedince pořádaly studentky kurátorských studií z Fakulty umění a designu University Jana Evangelisty Purkyně. Kurátorský koncept byl zaměřený na vnímání jedince skrze sociální sítě, či svět počítačových her. Kurátorky zadaly téma vybraným umělcům zabývající se touto oblastí ať už okrajově, nebo zcela. Vznikla nová díla, ale také byla využitá stávající, která byla dána do kontextu výstavy. Kurátorský projekt vyzdvihl skrytou identitu člověka ve společnosti a virtuálním světě.

Kolektiv kurátorek:
Natálie Henclová, Linda Sudová, Alžběta Svobodová, Jana Šedivá, Alice Zábranská

PDF katalogu volně ke stažení

Editorky:
Linda Sudová, Alžběta Svobodová