Umění, tvorba a edukace. Specifika současné výuky teorie umění a designu na vysokých uměleckých školách

Kateřina Dytrtová, ed.

Kolektivní monografie se zabývá specifiky výuky teoretických aspektů umění na uměleckých školách. Dějiny umění coby vědecký obor generují, systematizují a performují vědění specifickým způsobem, text si proto v úvahách jednotlivých autorů klade otázky: Jak jsou výstupy umění transformovány pro potřeby edukace na vysokých uměleckých školách? O jaké potřeby se jedná? Odlišují se obecně edukativní charakteristiky od těchto specifických přístupů? A souvisí-li spolu, tak jak? Jak tříděné a již interpretované depozity umění ovlivňují tvorbu?

Editorka Kateřina Dytrtová
Texty

Milena Bartlová
Kateřina Dytrtová
Dagmar Myšáková
Vendula Fremlová
Anna Vartecká
Barbora Hájková
Eva Imr Mráziková
Lenka Sýkorová
Hannes Egger
Laze Tripkov

Jazykové korektury Eva Ullrichová
Technické korektury Klára Mrkusová
Grafika Michal Slejška
Počet stran 108
Náklad 200 ks
Tisk Tiskárna Daniel, s. r. o.

V Edici FUD vydala Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v roce 2023.
ISBN 978-80-7561-437-7