Kulatý stůl pro studentky a studenty FUD k sociálnímu bezpečí a rovným příležitostem

12. 12. v čase 10:00–12:30, místnost 234

Zveme všechny studující FUD na debatu ke „kulatému stolu“ o sociálním bezpečí a rovných příležitostech. Setkání nabídne prostor pro diskuzi nad směřováním fakulty i celé univerzity, nad fakultní kulturou, společenskou atmosférou a zázemím pro studující během jejich studia.

Kulatý stůl facilituje Jana Černoušková ze společnosti JKONCEPT s. r. o., členka Genderové expertní komory.
Setkání uvede Anna Vartecká, koordinátorka iniciativy Bezpečné prostředí FUD.

Rámcová témata debaty

• Směřování univerzity a její vliv na studující, očekávání studujících a jejich role ve změnách.
  • Atmosféra a zázemí pro studující na FUD a jak se mohou zapojit do jejího spoluvytváření.
  • Genderová témata: genderové stereotypy ve výuce a při studiu.
  • Slaďování studijního, pracovního a osobního života.
  • Nastavení bezpečného prostředí a hranic v efektivní komunikaci mezi vyučujícími a studujícími.
  • Další oblasti a nápady ze strany studujících.

Kulatý stůl je realizován v rámci CRP projektu 2023 „Prevence neetického jednání na akademické půdě a podpora kompetencí v péči o oběti“.