Litografické mini sympozium: Masterclass

Litografické mini sympo: Masterclass se uskuteční v rámci akce 26. Dny české a německé kultury 2024 (DČNK)

Pá 25. 10. 2024, 10–13
Grafické dílny, Fakulta umění a designu UJEP
Pasteurova 9, Ústí nad Labem

Po pěti letech zde opět můžeme přivítat dvě vizuální umělkyně a lektorky Anu Pirevu a Mariu Katharinu Franz z Drážďan, které se s vámi podělí o vlastní zkušenosti s technikami kamenotisku. Na své masterclass, určené především studentům a odborné veřejnosti, budou obě umělkyně prezentovat svou práci, poté budou následovat ukázky litografických technik v grafických dílnách FUD. Zatímco se Ana vydala cestou volného umění a experimentu, Katharina se stala lektorkou v litografické dílně. Na dvoudenním litografickém minisympoziu budete mít jedinečnou příležitost poznat a zhodnotit jejich přístupy ke grafickému umění i k tvorbě samotné. Po masterclass bude následovat kulatý stůl.

Událost se koná zdarma, předešlá registrace není nutná.
Více informací: https://hranicar-usti.cz/program/litograficke-mini-sympo-masterclass/

Na Masterclass, v rámci Litografického mini sympozia DČNK, volně navazuje Workshop s oběma umělkyněmi v dílně LITHO LITO, který je určen široké veřejnosti. So 26. 10. 2024, 10–13
LITHO LITO, Gotické dvojče, Art District Litoměřice
Jezuitská 241/12a, Litoměřice

Bližší informace:
Lenka Kahuda Klokočková, vedoucí Katedry výtvarné praxe FUD UJEP a Předsedkyně Institutu kresby a grafiky, z. s.
+420 606 875 606, kahuda.klokockova@gmail.com

Spolupořadatelé programu Litografického mini sympa 25.–26. 10. 2024, v rámci spolupráce s VS Hraničář, jsou Fakulta umění a designu UJEP a Institut kresby a grafiky, z. s.