Čelem k umění / Petr Fischer

středa 23. 11. 2022, aula č. 537

Zahrada lidských rozkoší – zahradničení jako metafora lidské existence…

Zahrada je utopickým snem lidstva od biblických dob. Co všechno si do figury bájného Edenu promítáme a jak se tato metafora životní idyly proměňuje v čase – od doby biblických otců přes romantiky až do naší pozdní modernity?

Petr Fischer je filozof a publicista spolupracující s Deníkem N a zpravodajským serverem Aktuálně.

Za svou novinářskou činnost byl oceněn Cenou Rudolfa Medka (2010) a Cenou Ferdinanda Peroutky v roce 2012. Při studiu na pražské Filozofické fakultě začal pracovat v Lidových novinách, psal pro ekonomickou a komentářovou rubriku, v roce 2001 se stal hlavním komentátorem listu. O dva roky později přešel do českého vysílání BBC jako politický analytik, téměř rok strávil na stáži v Londýně. Pravidelně psal pro Lidové noviny, komentáře a sloupky o současné morálce, pravidelně publikoval v časopisech Respekt a A2. Kromě politiky se stále častěji zaměřoval i na kulturní kritiku, film a literaturu.

Záznam přednášky bude zveřejněn na YouTube kanálu Čelem k umění na tomto odkazu.

Čelem k umění je přednáškovým cyklem Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně konajícím se každou středu od 16:30.

Kurátor přednáškového cyklu / prof. Mgr. Michal Koleček, Ph.D.