Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020

Unikátní světelné umělecké dílo, galerie, prostor pro setkávání s veřejností a studenty a vzájemné propojení česko-německé kultury.

To je Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020.

Zahájení provozu mobilní galerie proběhne v pondělí v 18 hod na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem.

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK (ELBE DOCK) vznikl v roce 2018 původně u příležitosti udílení Ceny Pavla Kouteckého (Cena PK) z roku 2007 pro nejlepší dokumentární filmy. V posledních letech se program rozšířil o představení aktuálních trendů, o přehlídku německých dokumentů, česko-německého kulturního a studentského programu.

Galerii vyšperkovali studenti z Fakulta umění a designu UJEP Sofie Sováková a Jindra Jandečka.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Slavnostně otevíráme v pondělí 17. 8. v 18:00 a program bude až do 17. 9. 2020 /Mírové náměstí Ústí nad Labem (17. 8. – 1. 9.) – prostor před kinem Hraničář (2. 9. – 17. 9.)/ – denně 18:00 – 22:00.

Projekt Česko- německé mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 a Česko-německý program festivalu ELBE DOCK 2020 v Drážďanech podpořila Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Ahoj sousede. Hallo Nachbar. Interreg V A / 2014-2020, prostřednictvím Fondu malých projektů v Euroregionu Elbe/Labe.

Dočasná mobilní galerie na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem se otevírá
Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 se otevře veřejnosti 17. 8. 2020 na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem v 18 hodin.

Mobilní galerie je bývalá filmová rekvizita, která hrála svoji důležitou filmovou roli ve filmu Vienna Calling režiséra Petra Šprincla. V galerii, kterou přestavěl scénograf Tomáš Košťák, představí organizátoři uměleckou instalaci studentů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem na téma manipulace. Následně se promění v malé kino krátkých filmů. „Za stěnami tajuplného černého blackboxu se tak odehraje rozmanitá směs snímků i žánrů. Zrcadlový otazník umístěný na střeše galerie navíc bude po celou dobu komunikovat s vnějším prostorem města, které se v něm přes den bude odrážet a do nějž v noci vstoupí tančícími světelnými odlesky. Svou nejasností láká kolemjdoucí k návštěvě a zamyšlení a volně se tak vztahuje k tématu manipulace, kterým se festival letos zabývá. A jestliže v náhodných návštěvnících probudí i další otázky, naplní galerie svůj účel,” říká Filip Kršiak z festivalu ELBE DOCK.

Galerie bude na Mírovém náměstí v provozu denně od 17. 8. do 1. 9. 2020, od 18 do 22 hodin. Následně se přesune před kino Hraničář, kde od 2. 9. do 6. 9. bude sloužit jako diskusní místo přímo při konání třetího ročníku MFDF ELBE DOCK v Ústí nad Labem a v Drážďanech, aby pak na stejném místě od 7. 9. do 17. 9. fungovala jako malé kino s provozem od 18 do 22 hodin, každý den.

Projekt Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 a Česko-německý program festivalu ELBE DOCK 2020 v Drážďanech podpořila Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Ahoj sousede. Hallo Nachbar. Interreg V A / 2014-2020, prostřednictvím Fondu malých projektů v Euroregionu Elbe/Labe.“