Nejasná realita – Pavel Kopřiva / Galerie Emila Filly

17.6. –31. 7. 2022

 
Zveme vás na výstavu Pavla Kopřivy, vedoucího ateliéru Interaktivní média, která bude zahájena zítra 17. 6. 2022 od 18 hodin v nových prostorách Galerie Emila Filly v ulici Dlouhá („pod vanou“) Ústí nad Labem, kam se vrací po 20. letech. Výstavu uvede kurátorka výstavy a ředitelka galerie Eva Mráziková.
 
Nový projekt Pavla Kopřivy rozvíjí linii tvorby, v níž se autor zabývá informacemi, jejich tokem, interpretací a výsledným působením na recipienty prostřednictvím médií. Tato oblast je v Kopřivově práci obsažena dlouhodobě, a přestože se zdá, že se k tématu nedá říci nic dalšího, skutečnost a nové kontexty doby nás vždy přesvědčí o opaku. Práce s informacemi je v dnešní době klíčová pro všechny oblasti, včetně umělecké a tvůrčí. Zde se objevují takové strategie umělecké práce, které odkazují k participaci, mystifikaci, ironizaci nebo k angažovaným gestům.
V prostoru Galerie Emila Filly tak může tyto strategie autor rozvinout do svébytné, mnohovrstevnaté instalace, která bude kombinovat na jedné straně výstupy elektronických médií (videoinstalace, manipulovaná digitální fotografie), jednak objektovou instalaci pracující s klasičtějšími materiály (sklo, kov, zrcadla, nalezené materiály).
 
Termín výstavy / 17.6. –31. 7. 2022
Otevírací doba galerie / Út-Pá 10-18 hodin, So, Ne 13-18 hodin
Každou středu volný vstup.