V Lidicích bude zahájena výstava SOULAD studentek Kurátorských studií

27. 6. 2024 — 29. 9. 2024/ LIDICKÁ GALERIE, ArtLab, zahrada

VÝSTAVA SOULAD

Studentky prvního ročníku navazujícího magisterského programu Kurátorská studia připravují v Lidické galerii a v její zahradě výstavu zkoumající vztah přírody a kultury. Skrze díla vystavená ve vnitřních i vnějších prostorách vyjevují proces přizpůsobivosti chápaný jako východisko této stále vyvažující se relace. Příroda i kultura ve snaze najít rovnováhu prohlubují vzájemné kontrasty a na nás je, abychom přehodnotili, jak na ně budeme pohlížet a zda v nich nalezneme soulad.

VERNISÁŽ: 26. 6. od 18.00, hudební doprovod Jaroslav Šulc aka Kostěj

Vystavující: Barbora Dayef & Jiří Polák, Šimon Chovan, Olaf Nicolai, Václav Mach, Andrea Veselá

Kurátorky: Martina Hakenová, Nicole Langrová, Lenka Lormanová, Kateřina Stündlová, Marie Šulcová (studentky navazujícího magisterského programu Kurátorská studia na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem)

Výstava „SOULAD“ vzniká ve spolupráci mezi Fakultou umění a designu UJEP, Ústí n. Labem a Lidickou sbírkou umění. Prohlédnout si ji můžete v prostoru ArtLab a v přilehlé zahradě Lidické galerie.

Adresa: Lidická galerie, Tokajická 152, 273 54, Lidice

Otevírací doba: denně 9.00 – 17.00

Vstup na zahájení, výstavu a doprovodný program je zdarma.

Partnery projektu jsou FUD UJEP v Ústí nad Labem, Lidická sbírka umění, ArtMap a Památník Lidice.