VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: odborný asistent / odborná asistentka na Katedře výtvarné praxe pro výuku předmětů v oblasti kresby a intermédií

Děkanka Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa:

Počet volných míst/Pozice/Obor činnosti:
1 / odborný asistent / odborná asistentka na Katedře výtvarné praxe pro výuku předmětů v oblasti kresby a intermédií.

Výše úvazku: 1,0 (100 %) na pracovní smlouvu
Předpokládaný nástup: 01.09.2024
Místo výkonu: Fakulta umění a designu, Pasteurova 9, 400 96 Ústí nad Labem

Počet hodin přímé výuky odborného asistenta KVP (s dosaženým magisterským nebo doktorským vzděláním) v praktických předmětech u úvazku 100 % je 14–18 hodin týdně na základě studijních plánů, další částí pracovní náplně je tvůrčí umělecká a jiná činnost.
Předpokládá se výuka v českém i v anglickém jazyce.

POŽADAVKY:

• vysokoškolské vzdělání v oboru, minimálně magisterský titul
  • předešlá pedagogická praxe
  • aktivní tvůrčí a výstavní činnost
  • přehled o aktuálním dění v širším kontextu oboru na tuzemské i mezinárodní scéně
  • předložení koncepce výuky
  • dobrá znalost anglického jazyka
  • organizační a komunikační schopnosti
  • osobní nasazení a pozitivní přístup

Pracovní náplň:

• výuka praktických předmětů v oblasti současné kresby napříč médii, figurální kresba, pohyb člověka v prostoru, kultivace dovedností (vnímání, ztvárnění) a jejich využití při řešení úkolů budoucí praxe profesionálních designérů a grafických designérů, vlastní zkušenost s aktuálními uměleckými přístupy, znalost současné i historické situace v domácím i mezinárodním kontextu
  • zapojení do řady tvůrčích aktivit, které fakulta během roku realizuje, jako například přehlídky studentských prací v rámci Dní otevřených dveří, bilanční výstava studentských prací KVP v závěru letního semestru, studentské výstavy, projekty, odb. exkurze a workshopy

Portfolio vyučovaných předmětů

Každý s dotací 3 hod. týdně, v závislosti na počtu skupin studentů předmětu) dle stávajících akreditací – pro připravení návrhu koncepce výuky, která by na sebe měla kontinuálně navazovat:

• PK Výtvarné techniky I, II – kresba (1. roč. BcA. všech kateder)
  • PK Výtvarné techniky III, IV – kresba (2. roč. BcA. Katedra vizuální komunikace)
  • PVK Kresba I, II (2.–3. roč. BcA. Katedra designu a Katedra výtvarného umění)

Písemná přihláška musí obsahovat přílohy:

• Přihlášku
  • Profesní životopis, vč. přehledu tvůrčí a pedagogické činnosti – Tzn. studium, dosavadní tvůrčí činnost – přehled realizací, výstav a publikační činnosti, přehled dalších aktivit (sympozia, festivaly, konference, účast a pořádání), a další
  • Doklady o vzdělání
  • Portfolio vlastní tvorby
  • Čestné prohlášení o morální bezúhonnosti

Případné dotazy ohledně profilu uchazeče/uchazečky či koncepce výuky zodpoví vedoucí KVP MgA. Lenka Kahuda Klokočková, Ph.D., na adrese: lenka.kahuda@ujep.cz
Případné dotazy k systému výběrového řízení směřujte na adresu: personalni@ujep.cz.
Přihlášky se všemi náležitostmi (viz výše) zasílejte poštou na Zaměstnanecký odbor UJEP v Ústí nad Labem, Pasteurova 1, 400 96 Ústí nad Labem nebo e-mailem na adresu personalni@ujep.cz do 30. 3. 2024.

Informujeme Vás, že v rámci výběrového řízení bude Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (dále jen „UJEP“), IČO: 44555601, se sídlem Pasteurova 3544/1, 400 96 Ústí nad Labem, tel. 475 286 317, e-mail: personalni@ujep.cz, zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem výběru vhodného zaměstnance a sjednání pracovní smlouvy na výše uvedenou pracovní pozici. Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze v rozsahu nezbytném pro provedení opatření zahrnující vzájemná jednání a vyhodnocení ze strany UJEP před sjednáním pracovní smlouvy. Mezi tyto zpracované osobní údaje patří jméno a příjmení, bydliště, e-mailová adresa, údaje o Vašem vzdělání a dosavadních pracovních zkušenostech a příp. další údaje, které nám sami poskytnete v zaslaných dokumentech. Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze po dobu výběrového řízení, která jistě nepřekročí 3 měsíce. Při zpracování Vašich osobních údajů dostatečně zabezpečíme jejich ochranu a nebudeme je předávat žádné jiné právnické ani fyzické osobě. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás dále informujeme, že máte právo na přístup ke svým osobním údajům zpracovávaným UJEP, dále máte právo požadovat opravu, výmaz nebo omezení zpracování Vašich osobních údajů. Státním dozorovým úřadem pro oblast ochrany osobních údajů je Úřad pro ochranu osobních údajů (www.uoo.cz), na který se také můžete obrátit se stížností. Další informace o ochraně osobních údajů, zpracovávaných UJEP naleznete zde: Zásady zpracování osobních údajů – UJEP | Univerzita J. E. Purkyně.