Výstava ateliéru Přírodní materiály „Záznamy“

Záznamy | vernisáž výstavy at. Přírodní materiály FUD UJEP

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy ateliéru Přírodní materiály FUD UJEP – Záznamy. Ve středu 25. 9. 2024 od 17:00 proběhne zahájení ve výstavním prostoru Centrum kultury LOVOš – LOVOgalerie.

✱ Vystavující / Klára Klínková, Radim Kučera, Lucie Medřická, Jan Myška, Lucie Oplíštilová, Vojta Nosek

✱ Kurátorka / Kristýna Mouchová

Představujeme společný výstavní projekt sedmi současných i bývalých studentek a studentů ateliéru Přírodní materiály (FUD UJEP). Ústředním prvkem této výstavy je záznam, jenž se prolíná všemi vystavenými díly a poskytuje různorodost přístupů následné práce s tímto fenoménem. Výstava slouží též jako prezentace zájmů, obsahů a forem, které jsou pro ateliér aktuální a charakteristické.

Kurátorka Kristýna Mouchová je absolventkou oboru Kurátorská studia na téže fakultě – výstava odráží spolupráci napříč teorií, praxí a různými ateliéry Fakulty umění a designu.

✱ Zachytit dotyk skrze chemický proces. V prostupujícím čase zastavit v bronzu fragmenty přírody. Otisknout podstatu struktury ovčí vlny na papír, či jej vtisknout do kovu. Zaznamenat pomíjivost zvuku ptačího zpěvu. Výplň interiérního prostoru přemodelovat do objektu. Vzpomínky kovových fragmentů uchovat v novém tvaru.

✱Ateliér Přírodní materiály na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se orientuje na podstatu materiálů a technologií, které následně kreativně a výtvarně analyzuje, uchopuje, zpracovává. Výsledkem práce mohou být objekty či sochy, interaktivní instalace nebo experimentální design. V tvorbě je důležité nalezení proporcí a
vztahů nejen fyzických, ale také významových. V ateliéru je kladen důraz na osobitou fyzickou zkušenost při procesu tvorby – výstava se snaží tyto momenty zachytit.

✱ Výstava potrvá do 25. 10. 2024. https://www.kclovos.cz/prostory/galerie/