Katalog A co nám zbývá teď?

Právě vychází katalog A co nám zbývá teď? ke stejnojmenné výstavě, která byla organizována studenty Kurátorských studií v Galerii Emila Filly v roce 2019.

Výstava reflektovala opětovnou společenskou proměnu pohledem českých umělkyň a umělců generace mileniálů. Co zbývá naší generaci teď, v momentě, kdy nastává opětovná společenská transformace, kterou si všichni uvědomujeme, ale pojmenovat ji je těžší než kdy dříve? Nad touto otázkou se zamyslelo jedenáct autorů, kteří posléze svou tvorbou vyjádřili obavy ze současného stavu světa.

Studenti Kurátorských studií mají v rámci prvního ročníku navazujícího magisterského studia na starosti organizaci a kurátorské zaštítění výstavního projektu. V následujícím ročníku je k výstavě realizován a vydáván katalog.
Více informací o studijním oboru Kurátorská studia naleznete zde.

Kniha vychází pod Edicí FUD a bude k dostání v Univerzitním knihkupectví UJEP a vybraných knihkupců.

Fotografie publikace: Jiří Dvořák