Letní sklizeň 2020

Virtuální výstava klauzurních prací studentů Fakulty umění a designu
Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Oděvní a textilní design

Klauzurní téma

Letošní rok podle čínského kalendáře vstoupil do znamení kovové krysy. Podle tradičního výkladu půjde o hektický rok plný změn, zkoušek, výzev a nových příležitostí. Nikdo z nás nečekal, že  všeobecné proroctví se, při zpětném pohledu, naplní. Zažili jsme neuvěřitelný půlrok, zažili jsme zkušenost, která, i když si to nechceme zatím příliš připustit, ovlivní celou generaci studentů.

Hledali jsme cestu jak v kreativním fashion designu tvořit, aniž bychom se potkali tváří v tvář.
Hledali jsme témata, která nás naučila jak tvořit a potkávat se ve virtuálním prostoru.
Hledali jsme v liturgickém oděvu naší  budoucnost.

Oděv je rychlou reakcí na přítomnost, i tak jsme ale pokulhávali zatěžkáni tíživým okamžikem dní.

Poučeni tímto budeme moci transformovat naše budoucí kroky jiným směrem. Tento půlrok byl zkouškou, kterou jsme obstáli. Rok krysy nás posílil. A teď léto, louka, višně.

Ateliér

vedoucí