Hlavně nic nemaž! Je název přednášky, kterou v rámci cyklu Čelem k umění přednese světoznámá fotografka Libuše Jarcovjáková. Ve své tvorbě se soustředí na mapování vlastního života a jejího bezprostředního okolí. Po přednášce navazuje promítání nového dokumentu „Ještě nejsem, kým chci být“ v Hraničáři.
Time-based Media
Čelem k umění #5 / Lenka Štěpánková
Srdečně zveme na přednášku interdisciplinární umělkyně Lenky Štěpánkové, která se ve své přednášce bude věnovat problematice neviditelnosti umělkyň v kontextu uměleckého ateliéru a způsobu zobrazení umělkyně ve vztahu k genderu a tomuto specifickému prostoru, který je historicky konstruován mýtem mužského génia.
Čelem k umění #3 / Franziska Windolf
Srdečně zveme na Čelem k umění #3 tentokrát s interdisciplinární umělkyní Franziskou Windolf. Autorka se v přednášce zaměří na to, jak mohou performativní a poetické kvality sochařství a dalších médií podpořit smysluplné interakce s publikem, například ve veřejném prostoru. Přednáška proběhne v angličtině.
Průvodce studiem na FUD – nová brožura
Fakulta umění a designu vydává nového průvodce, podle kterého se rychle zorientujete ve fakultním životě. Jak na menzu, STAG nebo kartu studenta? Jak se neztratit na fakultě a kam zajít za kulturou? Brožurka v pdf verzi je nyní ke stažení.
Čelem k umění – zimní semestr 2024/2025
I v letošním roce se můžete těšit na přednášky odborníků z oboru v rámci cyklu Čelem k umění. Přijďte každou středu od 16:30 do auly 537. První přednáška se koná již 9. 10. 2024. Cyklus hostujících přednášek je organizován v rámci povinně volitelného studijního předmětu KDT/844 Prezentace uměleckého díla I.
Koncert Melusines bude vyvrcholením sympozia věnovaného imerzivním zvukovým formátům
Melusines je vyvrcholením Spatial Sommer Lab, druhého ročníku 3D audio sympozia věnovaného imerzivním zvukovým formátům a zkoumání toho, jak zdokonalení poslechových dovedností posiluje spojení s okolím a zlepšuje vnímání v digitálně náročném životě.
Komentovaná prohlídka výstavy SPEKTRA
Zveme na komentovanou prohlídku výstavy SPEKTRA, v rámci které vznikne kolektivní zvuková performance realizovaná vystavujícím autorem Janem Krtičkou ve spolupráci s Polinou Khatsenkou a studenty FUD UJEP. Prohlídka proběhne 16. 4. od 17.00 v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem.
Zimní sklizeň 2024
Ohlédněte se za výstavou klauzurních prací Zimní sklizeň 2024, která se uskutečnila od 15. do 17. 2 2024 v budově Fakulty umění a designu skrze fotoreport.
Kurz hostujícího zahraničního pedagoga / video přednášky Marcuse Neusttetera
FASTFUD #16 / AUDIOVIZUÁLNÍ UMĚNÍ NA FUD
Zajímá vás, kam až sahají audiovizuální média? Tak dejte play, protože tímto dílem podcastu se přenesete do světa současné umělecké tvorby, která je spojena s vývojem digitálního, virtuálního i audiovizuálního umění.
42 DŮVODŮ, PROČ STUDOVAT FUD
(NON)obsolete média
(NON)obsolete média je projekt ve kterém z.s. phonon~ spojil síly s Archivem města Ústí nad Labem. Projekt je rozvrstven do několika směrů: digitalizace analogových nosičů, autorské zvukové tvorby s její živou prezentací a tematických přednášek pro veřejnost
honon~ festival / konference Thinking Sonic Environments
Zveme vás na Konferenci Thinking Sonic Enviroments a festival phonon~ konaný v Ústí nad Labem. Prostor pro transdisciplinární diskuzi o různých přístupech k popisu a zkoumání zvukových prostředí a dvoudenní oslava živého audiovizuálního umění, experimentální elektronické hudby a prostorového zvuku.
AMRO – Art Meets Radical Openness in Ústí nad Labem House of Arts
Srdečně Vás zveme na zvukovou performance a.space, která proběhne online ve čtvrtek 16. 6 od 15 hodin.
REVEIL 24+1 HOUR BROADCAST 2022
phonon ~ crew a FUD UJEP vás srdečně zve, abyste se přidali k našemu vysílacímu zvukovému bodu. Letos jsme se rozhodli zúčastnit každoročního zvukového eventu REVEIL. Jedná se o mezinárodní událost věnovanou poslechu, akustické ekologii a otázce rozmanitostí ptactva na Zemi.
Výstava Mezipamět v Galerii Rudolfinum
Mezinárodní česko-německý projekt je postaven na vzájemné prostupnosti tradičních (obraz, kresba) a nových médií (projekce, video, audiovizuální instalace), které se výrazově přibližují, neboť tím, že sdílejí určité společenské podmínky a myšlenkové principy, generují zároveň příbuznou auru výpovědi.
Vystavujícími umělci jsou mimo jiné děkan Fakulty umění a designu UJEP Pavel Mrkus a Daniel Hanzlík, vedoucí ateliéru Time-Based Media.