Zimní sklizeň 2024

Výstava klauzurních prací zimního semestru, která se konala od 15. do 17. 2. v budově Fakulty umění a designu, představila veřejnosti nejnovější práce studentů a studentek ze 16 ateliérů zaměřených na design, grafický design a volné umění. Vystavená díla i způsob jejich prezentace jsou stěžejními prvky uměleckého studia naší fakulty. Všechny níže uvedené ateliéry mají otevřeny přihlášky do navazujícího magistrerského programu, a to do 28. 2. 2024.

Grafické zpracování: Lena Sara Grochowiecová, studentka ateliéru Grafický design 1

Na Katedře designu jste mohli shlédnout díla reflektující témata jako Divoký západ, ateliér Oděvní a textilní design, či Czech Super Star, ateliér Sklo. Na Produktovém designu navrhovali a prototypovali Dětské odrážedlo, zatímco naproti na Designu interiéru bylo témat hned několik – mobiliář/objekt do interiéru zvoleného domu, rekonstrukce kanceláře na bytovou jednotku nebo odpočinkové místo v kanceláři. Studentky a studenti ateliéru Přírodní materiály reagovali na téma fotogrametrie, vlna a na Designu keramiky si každý zvolil libovolnou otázku, na kterou reagoval a hledal odpověď prostřednictvím svého díla.

Fotografie: Sofie Sováková, Martin Pecha / ateliér Fotografie