FASTFUD #16 / AUDIOVIZUÁLNÍ UMĚNÍ NA FUD

JSTE HLADOVÍ PO INFORMACÍCH ZE SVĚTA UMĚNÍ A DESIGNU? MÁME PRO VÁS PESTRÉ MENU ROZHOVORŮ S MNOHA OSOBNOSTMI Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU V ÚSTÍ NAD LABEM. FASTFUD JE PLATFORMA PRO VŠECHNY, KTERÉ HONÍ MLSNÁ A RÁDI BY OCHUTNALI INFORMACE O AKTUÁLNÍM DĚNÍ NA UMĚLECKÉ SCÉNĚ NAŠÍ FAKULTY.

Zajímá vás, kam až sahají audiovizuální média? Tak dejte play, protože tímto dílem podcastu se přenesete do světa současné umělecké tvorby, která je spojena s vývojem digitálního, virtuálního i audiovizuálního umění. Tyto formy tvorby rozvíjejí naši studenti v ateliérech, mezi které patří Digitální média, Interaktivní média a ateliér Time-Based Media. Právě zde se kumuluje energie komunity umělců, kteří se vyjadřují médiem videa, instalace, zvukem, a to vše rozvíjejí v projektech, které vedou umělci a pedagogové v jedné osobě. Do našeho nahrávacího studia jsme tentokrát pozvali hosty a hostky z řad našich studentů i absolventů. Seznámíme vás s jejich pohledem na média i s jejich hodnotami, které ve svých projektech reflektují. Společně s Janem Čihákem provedeme analýzu specifického druhu umění, pro které je charakteristická blízkost s designem, kinematografií a řadou grafických či animovaných vrstev. Zároveň jsme rádi, že s námi k jednomu stolu usedl i Zdeněk Svejkovský, který vás poutavým způsobem zasvětí do základů pojmu „médium“, ale i do svých projektů, které jako umělec působící na FUD vytváří.

Šesnáctý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách:
Spotify /
Google Podcasts

HOSTÉ A HOSTKY

Zdeněk Svejkovský / umělec / vedoucí Katedry výtvarného umění
Polina Khatenko / absolventka ateliéru Time-Based Media / studentka doktorského studia
Nela Neubauerová / studentka ateliéru Digitální média
Jan Nyč / student ateliéru Interaktivní média