Knižní antologie Překročit hranice I Grenzen überschreiten

Projekt Překročit hranice vznikl před třemi lety v Činoherním studiu Ústí nad Labem, kdy se tehdejší dramaturgyně Dagmar Haladová spolu se svým kolegou, režisérem Michalem Skočovským, snažili přilákat do divadla mladé publikum. Propojili tak studenty ústecké  germanistiky, vysokých divadelních škol a profesionální divadlo, aby se společně po tři roky zabývali současným německojazyčným dramatem.

Po třech letech projektu teď z textů vznikla knižní antologie, jež obsahuje kompletní německé originály a české překlady. Na grafické podobě a sazbě knihy pracoval Pavel Frič, který společně s Michaelou Labudovou vytvářel od roku 2016 do konce uplynulé 48. sezóny grafickou podobu měsíčních programů Činoherního studia.  Velkou měrou se o vydání publikace zasloužila i Eliška Venglařová společně s Dagmar Haladovou.

V ArtCafé vznikl o publikaci a projektu rozhovor, jehož záznam si můžete poslechnout zde.

Autor fotografií publikace: Jirka Dvořák