Ivars Gravlejs: enfant perdu VS enfant terrible

Ivars Gravlejs:
enfant perdu VS enfant terrible
11. 3. – 30. 4. 2021

Zahájení výstavy proběhne 10. 3. 2021 od 17:00 hodin úvodním slovem kurátorky v online prostředí.

Ivars Gravlejs ve své postkonceptuální tvorbě pracuje s různými médii a často podvratnými anebo zesměšňujícími zásahy podkopává domnělou vážnost a všednost fenoménů, které běžně v občanském životě zažíváme (škola, nákupy, reklamní fotografie, média, sebeprezentace v internetovém prostoru apod.).

Na výstavě enfant perdu VS enfant terrible využívá Ivars Gravlejs médium videa, v němž pomocí videokoláže představuje principy své dosavadní tvorby týkající se provokativního a pro citlivé diváky dráždivého jednání. Zároveň je nedílnou součástí výstavního projektu i performance, která s odkazem na peep show také nenechává diváka v klidu. Podoba výstavy přístupná i během protipandemických opatření navíc komunikuje s divákem ve veřejném prostoru a umožňuje Gravlejsovy sebeironické a groteskní anekdoty uvést ve formě dialogů a kontrastů.

Kurátorka výstavy: MgA. Barbora Hájková

Doprovodný program: