Čelem k umění – zimní semestr 2024/2025

Cyklus hostujících přednášek je organizován v rámci povinně volitelného studijního předmětu KDT/844 Prezentace uměleckého díla I. V zimním semestru akademického roku 2024/2025 budou přednášky až na vyznačené výjimky probíhat prezenčně každou středu od 16.30 hodin na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v aule číslo 537. Přednášky probíhají od 9. 10. do 11. 12. 2024 a budou vždy individuálně anoncovány na webu a sociálních sítích fakulty. Celkově proběhne deset přednášek.

9. 10. Lenka Hámošová: Od bezcílného generování ke ztělesněné spolupráci – Hlína jako katalyzátor pro spolutvorbu člověka a umělé inteligence

16. 10. Komentovaná prohlídka výstavy: Jiří Thýn – Motýl naděje v Domě umění Ústí nad Labem s autorem a kurátory

23. 10. Franziska Windolf: Meet the Memory Person. Approaching Contemporary Monuments with a Handkerchief

30. 10. Miloš Hroch: Ziny v post-digitální době

6. 11. Lenka Štěpánková:  Identita ateliéru jako portrét umělkyně

13. 11. Via Lewandowski: Sounds like

20. 11. Žil Julie Vostalová: Tkát nekonečno aneb Rozpolcenost mezi tradicí a technologií

27. 11.  Libuše Jarcovjáková: Hlavně nic nemaž!

4. 12. Komentovaná prohlídka mezinárodní skupinové výstavy Totožnost v Domě umění Ústí nad Labem s umělkyněmi a umělci a kurátorem

11. 12. František Zachoval: Funkce krajských galerií v 21. století

Změny programu či formy jednotlivých přednášek jsou vyhrazeny. O změnách programu budou studentky a studenti včas informováni.

Informace o všech proběhlých přednáškách naleznete zde. Všechny přednášky zaznamenané online naleznete na Youtube kanále Čelem k umění.

prof. Mgr. Michal Koleček, Ph.D., kurátor cyklu hostujících přednášek Čelem k umění