Artotéka Městské knihovny v Praze vyhlašuje otevřenou výzvu na krátkodobé výstavní projekty pro rok 2022

Pražská artotéka je veřejná půjčovna umění, jedna ze tří artoték v České republice. Široká veřejnost si zde může půjčit obrazy, knihy a periodika o výtvarném umění. Artotéka disponuje výstavním prostorem ve vstupní aule pobočky Opatov Městské knihovny v Praze, kde prostřednictvím výstav, které se obměňují každý měsíc, představuje návštěvníkům knihovny současné české umělce.

Komu je výzva určena:

Výzva je určena zejména studentkám a studentům či čerstvým absolventům uměleckých škol, začínajícím umělcům, autorským dvojicím nebo uměleckým skupinám.

Termín:
Vystavujícímu je vyhrazen vždy jeden měsíc, aktuální výzva platí pro rok 2022.

Téma:
Výstavy artotéky nemají pevně dané téma. Jde nám o rozmanitost. Vítáme jakékoliv umělecké médium i přístup. Cílem artotéky je zprostředkovat kvalitní současnou tvorbou veřejnosti a oslovit široké spektrum návštěvníků knihovny, z nichž někteří mají pouze prostřednictvím těchto výstav možnost setkat se s uměním.

Prostory:
Výstavní prostor se nachází ve vstupním foyer pobočky Opatov. K dispozici jsou zamykací prosklené vitríny a dvě plochy stěn. Je zde
využíván závěsný systémem. Půdorys prostoru s rozměry a fotografiemi naleznete v příloze.

Uzávěrka: 31. 7. 2021
Zájemci nechť zašlou své návrhy, které musí obsahovat ukázky práce, stručný životopis a anotaci projektu, na adresu artoteka@mlp.cz.