ČELEM K UMĚNÍ #7 / Dřevěná architektura jako průsečík high-tech technologie a přírodního materiálu

10. 4. V 16.30 / AULA 537 / FAKULTA UMĚNÍ A DESIGNU UJEP

PAVEL HORÁK / Dřevěná architektura jako průsečík high-tech technologie a přírodního materiálu

Co tvůrcům, investorům i celým komunitám přinese přicházející proměna stavebnictví, kde dokážeme dřevo v jeho high-tech podobě používat v mnohem větším měřítku a sofistikovanější podobě? Čeká nás doslova technologická revoluce zkostnatělého oboru stavebnictví s pozitivními dopady v širokých souvislostech na životy nás všech. S využitím dřeva dnes nevznikají jen solitérní stavby, ale postupně i celé městské čtvrti.

Bio:

Architekt Pavel Horák patří mezi přední osobnosti moderní dřevěné architektury u nás. Se dřevem jako hlavním stavebním materiálem pracuje již přes 20 let a pomocí jeho výhod přitahuje pozornost politiků, developerů i laické veřejnosti. Díky tomu se dlouhodobě řadí i mezi výrazné propagátory moderních dřevostaveb v ČR. Po absolvování Fakulty architektury ČVUT v Praze spoluzakládal ateliér PRODESI, který se věnuje výhradně dřevostavbám, a později realizační firmu DOMESI, která tyto stavby realizuje. Početný tým studia Prodesi/Domesi má na svém kontě přes 200 dřevostaveb (ze segmentu veřejných staveb, komerčních budov a rodinných domů), z nichž některé získaly významná ocenění. Od roku 2005 je také ředitelem Salonu dřevostaveb, který každoročně propaguje obor a propojuje odborníky i laickou veřejnost.