FASTFUD #10 / ATELIÉR INTERAKTIVNÍ MÉDIA

JSTE HLADOVÍ PO INFORMACÍCH ZE SVĚTA UMĚNÍ A DESIGNU? MÁME PRO VÁS PESTRÉ MENU ROZHOVORŮ S MNOHA OSOBNOSTMI Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU V ÚSTÍ NAD LABEM. FASTFUD JE PLATFORMA PRO VŠECHNY, KTERÉ HONÍ MLSNÁ A RÁDI BY OCHUTNALI INFORMACE O AKTUÁLNÍM DĚNÍ NA UMĚLECKÉ SCÉNĚ NAŠÍ FAKULTY.

V našem desátém dílu vás Jan Čihák pozve do ateliéru Interaktivní média, který vede Pavel Kopřiva společně s asistentem Janem Proškem. Seznámíme vás s ateliérem, který si neklade hranice ve svých tématech. Angažované umění je pro ně výzva. Jsou aktivisty, kteří se neostýchají vystoupit z komfortní zóny klasické malby nebo sochy. Svojí angažovaností a interakcí často konfrontují človeka i obyčejnou hmotu. Analyzují Fake news i Deepfake a často se také zajímají o to, jak média ovlivňují člověka. Primárním tématem vedoucího ateliéru Pavla Kopřivy je hraniční bod dění, tedy hranice významu i oboru, který je předmětem zájmu umělce. Tento jejich specifický přístup a pohled na umění reflektují společně s Janem a studenty v akcích, mezi které patří jejich již legendární Předlická Kolejnička (běh Předlicemi) nebo ateliérová Poezie pod lampou. To vše a i více vás čeká v dílu, který je plnopolotučný jako nový druh mléka a dozajista bezbřehý jako Labe, která spojuje řeky a moře s Ústím. Věřte i nevěřte umělé inteligenci a dejte play.

Přejeme vám dobré chutnání při poslechu našich FASTFUD podcastů.
Desátý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách:
Spotify / Anchor /
Google Podcasts