FASTFUD #12 / GRAFICKÝ DESIGN I

JSTE HLADOVÍ PO INFORMACÍCH ZE SVĚTA UMĚNÍ A DESIGNU? MÁME PRO VÁS PESTRÉ MENU ROZHOVORŮ S MNOHA OSOBNOSTMI Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU V ÚSTÍ NAD LABEM. FASTFUD JE PLATFORMA PRO VŠECHNY, KTERÉ HONÍ MLSNÁ A RÁDI BY OCHUTNALI INFORMACE O AKTUÁLNÍM DĚNÍ NA UMĚLECKÉ SCÉNĚ NAŠÍ FAKULTY.

Náš dvanáctý díl podcastu vás tentokrát uvede do světa grafického designu. Naše pozvání do studia přijal Adam Uchytil, který již více než rok vede ateliér Grafický design I společně s odborným asistentem Markem Fantou. V jejich ateliéru panuje kreativní prostředí (hub), kde se stírají role vedoucího a studenta. A nejen proto jsme k rozhovoru s Janem Čihákem přizvali také studentku Markétu Čisteckou a studenta Ondřeje Halaburku. Seznámíme vás s ateliérem, který mimo jiné prozkoumává budoucnost grafického designu ve vztahu k umělé inteligenci. Jejich výzkum možností vstupu AI do reálného světa jste měli možnost vidět na výstavě Zimní sklizeň, která shrnula klauzurní práce na FUD v zimním semestru. Jestli jste zvědaví, jaký je jejich pohled na grafický design, tak dejte play a užijte si atmosféru kolektivu lidí, kteří spoluvytváří vizualitu řady institucí, knih, výstav, snowboardů, časopisů a rozhodně mají k tématu současného grafického designu řadu inspirativních myšlenek.

Přejeme vám příjemný poslech našich FASTFUD podcastů.

Dvanáctý díl podcastu si můžete poslechnout na těchto platformách:
Spotify / Anchor / Google Podcasts

HOSTÉ