FASTFUD #20 / PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Hledáte ateliér, který vás nelimituje výběrem materiálu pro váš projekt? Netoužíte dělat jen exaktní design a hledáte prostředí, které bude rozvíjet vaše umělecké směřování? Zajímáte se o fyzickou zkušenost s materiály, hranice technologií a rádi vytváříte věci vlastníma rukama?

To jsou témata, o která se zajímá a dlouhodobě rozvíjí vedení ateliéru Přírodní materiály. Do našeho studia jsme pozvali vedoucí ateliéru Roberta Vlasáka a Jana Krtičku i jejich studenty. Povídali jsme si o metodách a přizpůsobování technologií pro osobité projekty, které zde vznikají z materiálů bez limitů. Jejich studenti a studentky se nebojí umazat a hledají vlastní styl, postupy od konceptu k materiálu. To, co jim vzniká pod rukama je různorodé a výsledkem jejich práce může být objekt, socha, interaktivní instalace nebo experimentální design. Podstatné je pro ně prostředí, ve kterém realizace vznikají, stejně jako místo, pro které je dílo navrženo. 

Vizuál pro tento díl vytvořil team z ateliéru Grafický design 2. Jakub Klimeš s Barborou Šubrtovou použili skutečné předměty, se kterými se aktuálně v ateliéru pracuje – skenovali reálné nářadí, artefakty a odpad z dílny. Autorský team pracoval také se žlutou barvou, kterou si tento ateliér označuje svoje nářadí. Dejte play a vstupte do osobitého světa ateliéru PM.

Devatenáctý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách: Spotify / Google Podcasts

HOSTÉ A HOSTKY

Jan Krtička & Robert Vlasák / vedoucí ateliéru ateliéru Přírodní materiály
Barbora Voráčková / studentka ateliéru Přírodní materiály
Radim Kučera, Václav Mach, Jan Myška / studenti ateliéru Přírodní materiály

Jste hladoví po informacích ze světa umění a designu? Máme pro vás pestré menu rozhovorů s mnoha osobnostmi z fakulty umění a designu v ústí nad labem. Fastfud je platforma pro všechny, které honí mlsná a rádi by ochutnali informace o aktuálním dění na umělecké scéně naší fakulty. Všechny díly naleznete zde.

TEAM

Moderátor / Jan Čihák / student ateliéru Sklo
Zvuk & Sound design znělky / Vojtěch Groot / absolvent ateliéru Time-Based Media
Logo / Pavel Frič / vedoucí ateliéru Vizuální design
Ilustrace / Barbora Šubrtová & Jakub Klimeš / studentka a student ateliéru Grafický design 2
Fotografie / Romana Červenková / studentka ateliéru Aplikovaná fotografie
Produkce / Marcel Mochal / vedoucí ateliéru Sklo