FASTFUD #21 / ATELIÉR GRAFICKÝ DESIGN 2

Do našeho nahrávacího studio tentokrát zavítal team, v jehož čele stojí grafik a pedagog Michal Slejška. Ten společně s asistentkou a osobitou ilustrátorkou Juliánou Chomovou vede ateliér Grafický design 2. Michala, Juliánu i jejich studenty a studentky spojují vzdělávací procesy během řešení témat, které se týkají experimentu s plakátem či autorskou knihou. V našem podcastu se s vámi podělí o to, jak vypadá jejich běžný pracovní den a jak využívají tvůrčí potenciál svého média. Věřte, že jejich vášeň pro obor je zdravě nakažlivá. Provedeme vás jejich tvůrčími světy, které spoluutváří nový pohled na vizualitu současné knižní kultury, grafickou úpravu časopisů i fanzinů. Nechte se vtáhnout do diskuze lidí, kteří tvoří pod jednou střechou – v ateliéru, ve kterém vládne duch kolegiality a vzájemné inspirace. A jestli jste zvědaví, jaký je jejich pohled na grafický design, tak dejte play.

Vizuál pro tento díl vytvořil team z ateliéru GD 2. Jakub Klimeš s Barborou Šubrtovou použili rozjezdové papíry pro Risograf. Pracovali s recyklací a soutiskem archivních grafických motivů, které v jejich ateliéru vznikly během posledních několika let.

Nový díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách: Spotify / Google Podcasts kde naleznete pestré menu rozhovorů s mnoha osobnostmi z FUD UJEP v Ústí nad Labem. Fastfud je platforma pro všechny, které honí mlsná a rádi by ochutnali informace o aktuálním dění na umělecké scéně naší fakulty.

HOSTÉ A HOSTKY

Michal Slejška / vedoucí ateliéru Grafický design 2
Juliána Chomová / odborná asistentka ateliéru Grafický design 2
Ondřej Čejka, Štěpán Flekna, Jakub Klimeš, Šimon Vlach / studenti ateliéru GD 2