FASTFUD podcast #9 / ERASMUS+ ANEB O STUDIU V ZAHRANIČÍ

JSTE HLADOVÍ PO INFORMACÍCH ZE SVĚTA UMĚNÍ A DESIGNU? MÁME PRO VÁS PESTRÉ MENU ROZHOVORŮ S MNOHA OSOBNOSTMI Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU V ÚSTÍ NAD LABEM. FASTFUD JE PLATFORMA PRO VŠECHNY, KTERÉ HONÍ MLSNÁ A RÁDI BY OCHUTNALI INFORMACE O AKTUÁLNÍM DĚNÍ NA UMĚLECKÉ SCÉNĚ NAŠÍ FAKULTY.

V našem devátém dílu již zdomácněl moderátor Jan Čihák, který přináší zajímavé česko-anglické vydání podcastu. Rozhodli jsme se posunout hranice našeho vysílání za Alpy a ještě mnohem dál, ačkoli jsme vařili a smažili opět v našem studiu na FUD. Usedli jsme k prostřenému stolu, který se prohýbá pokrmy nejen české, ale také portugalské, německé nebo bulharské kuchyně. Naše téma jsme zaměřili na studijní program Erasmus+ a shodli se na tom, že vyrazit na zkušenou do zahraničí má klíčový význam na studijní dráze každého studenta. Je to nezaměnitelná zkušenost, která může studentský život jedině obohatit. Na FUD byl tento program pro zahraniční stáže zaveden na konci 90. let (ještě v rámci Institutu výtvarné kultury). První smlouva byla uzavřena v roce 1999 s Polytechnickou univerzitou ve finské Kouvole. Jsme hrdí na to, že můžeme našim studentům již 23 let zprostředkovávat studium ve více jak 30 zemích na našich partnerských vysokých školách.

Přejeme vám dobré chutnání při poslechu našich FASTFUD podcastů!
Devátý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách:
SpotifyAnchorGoogle Podcasts

HOSTÉ

Jaroslav Polanecký / teoretik a proděkan pro vnější vztahy FUD UJEP
Markéta Vlčková / koordinátorka Erasmus+
Nikola Iljučoková / studentka ateliéru Grafický design II / studijní pobyt v Německu na Hochschule für Kunst und Design Halle
Rostislav Tsvetkov / student ateliéru Design interiéru / studijní pobyt ve Slovinsku a Německu / studijní pobyt v rámci Free Mover v Izraeli
Krista Balabanova / Erasmus+ studentka ateliéru Sklo
Denis Santos / Erasmus+ student ateliéru Time-Based Media

TEAM
Moderátor / Jan Čihák / student ateliéru Sklo
Zvuková produkce / Vojtěch Groot / student ateliéru Time-Based Media