FASTFUD podcast #8/ FUD EMBASSY – ambasáda v Praze

JSTE HLADOVÍ PO INFORMACÍCH ZE SVĚTA UMĚNÍ A DESIGNU? MÁME PRO VÁS PESTRÉ MENU ROZHOVORŮ S MNOHA OSOBNOSTMI Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU V ÚSTÍ NAD LABEM. FASTFUD JE PLATFORMA PRO VŠECHNY, KTERÉ HONÍ MLSNÁ A RÁDI BY OCHUTNALI INFORMACE O AKTUÁLNÍM DĚNÍ NA UMĚLECKÉ SCÉNĚ NAŠÍ FAKULTY.

Náš osmý díl FASTFUD podcastu je ve všech ohledech speciální. Zcela poprvé jsme se rozhodli pro natáčení mimo naše audiostudio a navíc se s vámi v tomto díle symbolicky loučí naše moderátorka Simona Patelisová, která byla v našem týmu od první chvíle jeho vzniku v roce 2021. Symbolickou moderátorskou taktovku ve tvaru vařečky předává nyní Simona Janu Čihákovi – studentovi magisterského navazujícího studia v ateliéru Sklo na naší Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Zimní speciál přináší po dlouhé pauze možnost nahlédnout do kuchyně projektu, který byl vlajkovou lodí naší fakulty od září do listopadu a nese název FUD Embassy. O co konkrétně jde a k čemu nám slouží takové místo, se dozvíte od týmu lidí, kteří ji vytvořili.

Od září do listopadu se na Malém náměstí na Starém Městě otevřela kulturní ambasáda FUD UJEP v Praze. Tento prostor je mostem, který vznikl s cílem spojit Ústí nad Labem a Prahu. FUD Embassy je multifunkční prostor a zval své návštěvníky na probíhající kulturní program s přednáškami Adama Štěcha, studentskými výstavami i konzultacemi našich ateliérů. FUD Embassy si kladl za cíl představit fakultu široké veřejnosti za hranicemi Ústeckého kraje, ale i zájemcům o studium.

Přejeme vám dobré chutnání při poslechu našich FASTFUD podcastů!

Šestý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách:
Spotify I Anchor I Google Podcasts

Moderátorka / Simona Patelisová
Moderátor / Jan Čihák
Zvuková produkce / Vojtěch Groot
Sound design / Polina Khatsenka
Logo / Pavel Frič
Produkce / Marcel Mochal
Ilustrace dílu / team FUD Embassy (ateliéru Vizuální design)
Fotogtrafie / Lucie Hyšková
Hosté / Václav Kopecký, Jiří Thýn, Valentýna Kociánová, Tereza Pöthe, Anna Vašičková, David Stejskal, Hana Kubrichtová, Lucie Hyšková