Nominace knižních projektů studentů a akademiků FUD na Nejkrásnější českou knihu roku 2020

Ministerstvo kultury zveřejnilo nominace na Nejkrásnější českou knihu roku 2020 a nachází se mezi nimi studenti i akademici FUD.

Nominace v jednotlivých kategoriích:

STUDENTSKÉ PRÁCE:

Kuchařka, herbář a receptář ze španělských cest – diplomová práce v ateliéru GD2
O tom tady nemluvíme – klauzurní práce v ateliéru GD2

Judita Košťáková
Spiritus Noctis– klauzurní práce, stáž v ateliéru GD2

Marcela Kuntová
Nezvaná – bakalářská práce v ateliéru VD

ODBORNÁ LITERATURA:

Adéla Bierbaumer, Marek Fanta
CIHLA – Velké téma v malém

KRÁSNÁ LITERATURA:

Monsters – Michaela Labudová, Pavel Frič
Překročit hranice / Grenzen überschreiten (Činoherní studio města Ústí nad Labem)

Nejkrásnější české knihy roku každoročně pořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví. V soutěži o nejlepší knižní design je hodnoceno grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok. Ceny NČKR se udělují v sedmi kategoriích.