Nominace na ceny Grafika roku a Cenu Vladimíra Boudníka

Nadace Hollar jako organizátor 28. ročníku celostátní výběrové výstavy vyhlašuje nominace na ceny Grafiky roku 2022. Za naši fakultu byly nominovány grafické listy Nikoly Iljučokové a  doc. Mgr. Martina Raudenského, Ph.D. Práce Nikoly Iljučkové byla nominována na Hlavní studentskou cenu v kategorii malý formát, Elle Peterky v kategorii velký formát a grafika Martina Raudenského pak v kategorii velký formát.

Tatáž nadace také vyhlašuje Cenu Vladimíra Boudníka, což je prestižní ocenění v oblasti umělecké grafiky určené českému žijícímu umělci za významný tvůrčí přínos v dané oblasti. V této oblasti je za FUD nominován prof. Mgr. Miloš Michálek.

Slavnostní předávání cen a vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 5. dubna 2023  v 18. hodin v Betlémské kapli.

Nikola Iljučoková

Špekáček