Open Call / studentská praxe v galerii Jilská 14

Možnost studentské praxe v galerii Jilská 14 v centru Prahy v období měsíce srpna 2023 (2. – 26. 8. 2023, vždycky středa-sobota 14-19h) pro studenty FUD UJEP.

Studijní praxe je zaštítěna finanční odměnou formou stipendia (projekt podpořený MŠMT pro rozvoj tvůrčích studentských praxí v nasmlouvaných externích institucích) – více informací o náplni praxe zde.

Pokud máte zájem o tuto praxi, prosím, zašlete na e-mail adela.machova@ujep.cz:
– krátký motivační e-mail,
– CV či odkaz na vaše web. stránky.

Deadline pro zaslání e-mailu se zájmem o tuto praxi v galerii Jilská 14 je do 2. 6. 2023.
Výběr studenta pro praxi bude proveden ve spolupráci s partnerskou organizací.

Do motivačního e-mailu uveďte, co byste si rádi během praxe vyzkoušeli z uměl. provozu.
V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici v mých konzultačních hodinách nebo na e-mailu.

Galerie Jilská 14 je středně velká galerie v centru Prahy. Provozuje ji spolek s názvem Výstavní společnost TS, z.s., který dříve sídlil ve známém Topičově salonu. Galerie je neziskovou organizací, primárním zájmem je realizovat výstavy umělců od druhé poloviny 20. století do dnes. Dalšími aktivitami jsou pořádání komentovaných prohlídek, dílen pro rodiče s dětmi, workshopů pro děti od MŠ po skupiny vysokoškoláků. Provoz galerie zajišťují tři mladé kunsthistoričky ve svém volném čase a v čase běžné otevírací doby pokrývají každodenní služby kustodi (převážně studenti praktických uměleckých i teoretických oborů).