Pamětní list bývalému děkanovi FUD doc. ak. mal. Vladimíru Švecovi

Bývalému děkanovi dnešní Fakulty umění a designu doc. ak. mal. Vladimíru Švecovi byl udělen pamětní list za dlouhodobý přínos Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a za zásadní rozvoj Fakulty umění a designu UJEP.

Doc. ak. mal. Vladimír Švec byl spojen s ústeckou univerzitou od roku 1993. Byl první děkanem dnešní fakulty umění a designu, kterou vedl v letech 2001 až 2007. Předtím, v letech 1997–2000, zastával pozici ředitele Institutu výtvarné kultury, na jehož základě byla po úspěšném vnějším hodnocení v prosinci 2000 založena fakulta užitého umění a designu. Tuto progresivně se vyvíjející součást UJEP vedl celých 11 let. V letech 2011 až 2015 působil také ve vedení univerzity na pozici prorektora pro rozvoj a informatiku. Doc. Vladimír Švec v letošním roce ukončil svoji 30letou práci na ústecké univerzitě a odešel do zaslouženého důchodu.