Plody Gardeningu: Fakulta umění a designu odhaluje v Ústí nad Labem 4 díla ve veřejném prostoru

Projekt Gardening of Soul: In Five Chapters vstupuje do posledního měsíce realizace a v rámci kultivace veřejného prostoru představuje čtyři trvale umístěná umělecká díla v Ústí nad Labem. První z děl bude představeno 20. 3. 2024 ve 12 hod., příznačně před budou FUD, a bude jím Památník Viktora Ullmanna, hudebníka spjatého s ústeckým divadlem během první republiky. Autorem je Jiří Černický.

Součástí tohoto projektu jsou realizace dalších pěti uměleckých děl ve veřejném prostoru, dvě mezinárodní výstavy v Domě umění Ústí nad Labem doprovázené vytvořením jedenácti nových uměleckých děl, jedenáct rezidenčních pobytů v Ústí nad Labem a na Islandu, mezinárodní konference uspořádaná na Fakultě umění a designu UJEP a spolupráce s Dobrovolnickým centrem Ústí nad Labem, Domovem Velké Březno, Člověkem v tísni Předlice a Základní uměleckou školou Most.

Představení děl vytvořených pro veřejné prostory města Ústí nad Labem v rámci projektu GARDENING OF SOUL: IN FIVE CHAPTERS
20. 3. 2024, 12.00  FUD  Památník Viktora Ullmanna, autor: Jiří Černický / areál před budovou fakulty
20. 3. 2024, 20.00  DUÚL Šíření,  autor: Jan Philippe Janda & Václav Mach / areál před budovou Domu umění
21. 3. 2024, 16.00  Skryté rostliny, autoři: Jiří Kovanda & Ivana Lovětínská / Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem, prostory Kulturního klubu (Prokopa Diviše 1605)
28. 3. 2024, 14.00  Membrána, autor: Robert Vlasák / Člověk v tísní Ústí nad Labem – Předlice (Hrbovická 335/60)

Kurátor: Michal Koleček

Projekt GARDENING OF SOUL: IN FIVE CHAPTERS je realizován Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Domem umění Ústí nad Labem v letech 2022–2024 a je podpořen Fondy EHP a Norska 2014–2021.